Banánový chlebíček

Publikováno: 27. 07. 2014   Autor/ka: Kosmetika hrou
Druh jídla: Dezerty & cukroví
Banánový chlebíček
Ingredience:

3 banány hodně zralé
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku oleje
1 lžička jedlé sody
1 hrnek rýžové mouky
lžička skořice

Na polevu:
1 hrníček cukru
2 hrníčky borůvek
šťáva z 1/2 citronu

Postup:

Smícháme cukr a olej, přidáme mouku, skořici a sodu. Nakonec přidáme pořádně rozmačkané banány (ideálně už hodně zralé).
Zamícháme, dáme péct na cca 1 hodinu na 200 stupňů. Pokud máte nižší pekáček – pečte kratší dobu ať to nespálíte jako já:)

Na polevu smícháme ingredience a povaříme v rendlíku asi 10 minut. Dle velmi jednoduchého receptu na: http://www.instructables.com/id/Gluten-Free-Vegan-Banana-Bread/

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?