Recepty na smoothies

Co jsou to smoothies? Hustý koktejl, nejčastěji rozmixovaného ovoce. Největší benefit z mého pohledu nabízí zelené (green) smoothies s listovou zeleninou a jedlými bylinami, které spojují příjemné s užitečným: mlsání se zdravotními benefity.

Borůvkové smoothie

Borůvkové smoothie

20. 05. 2018   napsal/a: Pavel Ovesný | druh jídla: Nápoje

Potřebujeme zralé banány, které už mají hnědé tečky. Ty mají méně škrobů a více rychlých cukrů. Oloupeme je, přidáme hrnek borůvek, lžičku loupaných konopných semínek (přidají trochu zdravých tuků, pro lepší vstřebávání … více

hruškové smoothie

Smoothies: zelený sladký eintopf plný vitaminů a minerálů

12. 04. 2018   napsal/a: Pavel Ovesný | rubrika: V kuchyni

O smoothie se v poslední době píše stále častěji. Vpodstatě se jedná o velmi hustý koktejl, připravený rozmixováním ovoce. V různých “trendy” receptech do něj radí přidávát mléko nebo šlehačku. My se ale budeme bavit o smoothies, které spojují příjemné s užitečným: mlsání se zdravotními benefity.

Vaříme a pečeme pro vegany

Vaříme a pečeme pro vegany

05. 01. 2018   napsal/a: Pavel Ovesný | rubrika: Knihy Recenze

Tři kuchařky, původně vydané u mnichovské značky Gräfe und Unzer, vsází na spojení úspěšných německých autorů píšících o jídle s ostřílenými “food-stylovými” fotografy. Výsledkem jsou už od pohledu atraktivní útlé knížky, ve … více

startujeme mixér

Mixér ninja ve fotografiích: smoothie, pomazánky, tatarák a spol.

25. 02. 2015   napsal/a: Pavel Ovesný | rubrika: Novinky

Život bez mixéru už si nedovedu představit. Zvlášť od doby, co jsem si pořídil výkonnou stolní mašinu, která namele semínka na mouku a zvládne i oříšková másla. Základy principy mixování a fígle, které se mi osvědčily, jsem už několikrát přestavil veřejně – na konferenci Welcome Heutagogy!, prvním Naučmese festu nebo na večeru Tribalka. A minulý týden, 17. února, premiérově také jako workshop Mixér ninja.

Smoothie "Co dům dal"

Smoothie “Co dům dal”

03. 12. 2014   napsal/a: Pavel Ovesný | druh jídla: Snídaně

Špenát, celer, brokolici, jablko a hrušku odšťavíte v odšťavovači a přidáte šťávu z půlky citrónu (ten šťávu zakonzervuje a příjemně okyselí). Semínka rozmixujte, přidáte banán, zelenou šťávu a pomixujete dohromady.

Banáno-špenátové smoothie s avokádem

Banáno-špenátové smoothie

  napsal/a: Pavel Ovesný | druh jídla: Nápoje

Na tyto smoothies budeme potřebovat tři pěkně zralé banány (měly by mít už na slupce černé puntíky), jeden pomeranč, dvě hrsti opláchnutého baby špenátu a sklenici vody. Nejprve potřebujeme rozemlít lněné semínko, … více

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?