Banáno-špenátové smoothie

Publikováno: 03. 12. 2014   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Nápoje
Banáno-špenátové smoothie s avokádem
Ingredience:

tři zralé banány
dvě hrsti baby špenátu
lžička lněných semínek
pomeranč
sklenici vody

Postup:

Na tyto smoothies budeme potřebovat tři pěkně zralé banány (měly by mít už na slupce černé puntíky), jeden pomeranč, dvě hrsti opláchnutého baby špenátu a sklenici vody.

Nejprve potřebujeme rozemlít lněné semínko, které je skvělým zdrojem velice prospěšných omega-3 mastných kyselin. Má ale velmi pevnou slupku, kterou je třeba narušit, aby tělo ze semínka získalo cenné látky. Dříve jsem vždy trochu semínka pomlel ve mlýnku na mák, dnes to zvládne během chvilky můj výkonný mixér. Semínem tedy začínám a rozemelu jej.

Přidám baby špenát, na kousky nalámané banány, pomeranč, zaliju vodou a nechám chvíli protočit na menší otáčky a poté přidám na rychlosti. Díky pomeranči má smoothie příjemně kyselkavou chuť.

Počet porcí:
1-2 porce
Doba přípravy:
5 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?