Šalvějová zubní pasta Hydrophil v tabletách. Proč jí nahradit za klasickou pastu? (recenze)

Šalvějová zubní pasta Hydrophil

Trend zubní pasty v tabletách lítá světem zero waste už nějakou dobu. Myšlenka neprodukovat odpad prázdných plastových tub je sympatická a tyto tabletky nejsou prvním počinem, jak produkování odpadu z oblasti ústní hygieny eliminovat. Z nabízených možností mě nejvíc zaujala právě forma malých tabletek a rozhodla jsem se vyzkoušet, jestli tato varianta může být plnohodnotnou náhradou klasické zubní pasty v tubě.

Zaostřeno na Hydrophil

V samotném názvu Hydrophil se skrývá srdce myšlenky, která dala vzniknout celé firmě. Hydrofilní znamená „přitahující vodu“. A přesně voda a zájem o šetrné zacházení s ní, spojila před lety partičku tří mladých kluků z německého Hamburku, kteří začali vyrábět produkty, při jejichž recyklaci či zkompostování nedojde ke znečištění pitné nebo podzemní vody. S jejich poselstvím šířit povědomí o udržitelném užívání vody nezůstalo jenom u slov – 10 % firemního výdělku pravidelně odvádí spolku na ochranu vody Viva con Aqua de Sankt Pauli e.V.. Férovost k zákazníkům i životnímu prostředí deklarují i tím, že jejich výrobky jsou veganské a netestované na zvířatech.

Proč zrovna tabletky?

Nápad převést pastu do tabletek mě nadchl už jen ze své podstaty. Někdy se však slibované výhody neosvědčí v praxi, takže jsem se rozhodla se na vlastní zuby přesvědčit, jestli se dá žít s těmito tabletky ve fungující symbióze. Co je tedy osvědčenou výhodou?

Používání tabletek je opravdu ekologické. Baleny jsou ve skleněné dóze, která se dá po spotřebování použít k jiným účelům nebo znovu naplnit dalšími tabletkami – ty se dnes již běžně prodávají v bezobalových obchodech.

Jednotlivé kousky jsou přesně vyváženým elixírem všech potřebných složek k péči o náš chrup. Tím je také předcházeno plýtvání – při použití klasické zubní pasty si dáme na kartáček často zbytečně větší množství, než doporučovanou velikost hrášku. Z tuby také nikdy nevymáčkneme veškerý obsah, což se zdá jako bezvýznamný aspekt, nicméně kolik pasty takhle přijde nazmar v součtu široké populace? Tabletky tak poskytují efektivní využití v mnoha ohledech.

Příznivé pro cestování! Stačilo si odsypat potřebné množství do malého pudélka a nemusela jsem řešit, že tuba zubní pasty se nevejde do malé kosmetické taštičky.

Naprostou samozřejmostí je etická výroba – tabletky značky Hydrophil získaly certifikát přírodní kosmetiky CNS a PETA – můžeme se tak spolehnout na to, že neobsahují žádné nepříznivé látky, jako jsou mikroplasty, syntetické vůně nebo jakékoliv složky geneticky modifikované. Zaručeno je také jejich veganské složení a výroba bez testování na zvířatech.

zubní pasta hydrofil

Elixír pro ústní zdraví

Složení tabletek je pečlivě vybráno a vyladěno tak, aby naše zoubky měly kvalitní a potřebnou péči bez nepříznivého chemického zatížení. Dostane se jim tedy například péče fluoridu, který je prevencí proti zubnímu kazu a pomáhá zubům navracet ztracené minerály. Křemík svou šetrně abrazivní vlastností ničí jemné skvrnky na zubní sklovině. Samozřejmě nesmí chybět extrakt z máty peprné pro svěžest a mentolový nádech. Důležitým členem týmu je extrakt z šalvěje a jeho protizánětlivé a antivirové účinky.

Rozkousat a vyčistit

A teď k tomu nejlepšímu – použití v praxi. Návod je jednoduchý: rozkousat tabletku, lehce promísit se slinami a navlhčeným kartáčkem vyčistit zuby obvyklým způsobem. A provedení je stejně jednoduché, jak zní. Zhruba po třech dnech jsem vychytala i správný grif na převedení tabletky do pasty, takže se celý proces zautomatizoval a nemusím už ani přemýšlet, jestli vše provádím správně. Použití je tedy pro mě velice komfortní.

Pasta při čištění vytvoří jemnou pěnu. Rozhodně se nedá očekávat stejná ani podobná intenzita ve srovnání s konvenčními zubními pastami, avšak máte-li zkušenosti s přírodními produkty ústní hygieny, pěnění takřka ani neočekáváte.

Velmi oceňuji taky příjemnou vůni a chuť – i bez pusy plné pěny získá dutina ústní pocit svěžesti a čistoty.

Nejvíce mě nadchnul hladký a naleštěný povrch zubní skloviny po vyčištění. Jedná se o maličkost, ale příjemnou! Ve srovnání s jinými produkty se tento efekt nedá přehlédnout.

Sbohem, tuby!

Dá se přejít k úplnému vyřazení klasických past v tubě a nahradit je pouze tabletkami? Já osobně v tom nevidím problém a v současné době jsem rozhodnutá u tabletek zůstat. Jelikož výhod, které s sebou tato změna nese, je několik. Nevýhody nebo jakýkoliv nekomfort užití jsem ani z dlouhodobého hlediska neobjevila žádné.

Klady

  • ekologické balení bez použití plastu
  • příznivé složení
  • etická výroba
  • komfortní užití
  • efekt kvalitně vyčištěných zubů
  • praktické pro cestování
  • maximálně efektivní využití produktu bez plýtvání
Zápory

  • žádné

koupit v eshopu

publikováno: 03. 07. 2023   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?