Kurzy rostlinného vaření šité na míru

Kurzy rostlinného vaření šité na míru

Nevyhovují vám termíny otevřených kurzů? Jste schopni dát dohromady malou skupinku? Překvapit blízkého netradičním dárkem? Chtěli byste workshop zdravého vaření ve vaší firmě? Po domluvě připravím kurz šitý na míru pro vaše potřeby. Výzvy vítám.

Už mám za sebou workshop na vzdělávacím festivalu, individuální vaření u příležitosti narozenin v domácnosti oslavence nebo kurz pro neslyšící (s tlumočníkem do znakové řeči). Vařil jsem také rostlinné menu na delších outdoorových kurzech Prázdninové školy Lipnice. Těmto druhům nabídek (catering, vaření pro větší počet osob) vyhovuju spíše výjimečně, pokud jde o zajímavé akce spjaté s osobním rozvojem. Základ mojí práce spočívá především v lektorské činnosti a snaze ukázat zapojení rostlinného jídelníčku do každodenního fungování.

Náplň kurzu:
Výběr receptů vychází z osvědčených jídel na mých veřejných kurzech a zaměřením na rychlé každodenní vaření z rostlinných surovin. Snažím se představit především alternativy živočišných produktů, jako je tofu, tempeh nebo seitan, s nimiž si mnozí začátečníci neví rady. Dramaturgii ale rád upravím podle vašich přání, např. připravit kurz z luštěnin nebo v bezlepkové verzi. Většinou připravujeme pomazánky, polévky, hlavní jídla a rychlý dezert. Často vaříme dvě jídla souběžně, abychom využili čas efektivně.

Termín: Vybraný den a čas je na domluvě. Protože většinu otevřených kurzů mívám o víkendech, preferuju spíše dny v pracovním týdnu (časově podle lokality v rozmezí od 9:00 do 21:00).

Místo: Kurz je možné uspořádat v Řevnicích (cca 20 km jihozápadně u Prahy), kde je výhodou, že kromě plánovaných receptů můžete nahlédnout do praktického fungovaní veganské domácnosti a vidět spoustu dalších surovin a tipů na vlastní oči. A kurz je také možné uspořádat u vás doma, ve firmě nebo na jiném vhodném místě právě ve vašem městě. Dobře dostupný je pro mě okruh cca 100 km od Prahy, zhruba ohraničený městy Strakonice, Plzeň, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Havlíčkův Brod a České Budějovice). Nebráním se ani vzdálenějším místům po ČR, ale už bude potřeba delší plánovaní, abych většinu času nezabrala cesta.

Vybavení: Kromě hrnců a pánví využíváme kvalitní mixér. Výběr vhodného nadobí zkonzultujeme a sebou přivezu vše, co bude případně potřeba.

Cena: Výsledná částka záleží na několika parametrech. Vychází především z počtu účastníků, délky kurzu, náročnosti přípravy, vzdálenosti atd. Předběžnou kalkulaci jsem schopen sdělit poté, co budu znát všechny "proměnné". Pro základní představu: jedno místo na 5 hodinovém kurzu vychází na 1750 Kč a v přepočtu na osobu bude vycházet výhodněji cena ve větší skupince. V ceně je zahrnutá potřebná režie (komunikace, nákup surovin, doprava na kurz, čas strávený cestováním) a vlastní čas kurzu včetně přípravy před a pomoci s úklidem po kurzu.

Pavel OvesnýKdo vás kurzem povede? Jmenuju se Pavel Oves (opravdu, není to umělecký pseudonym :) ) a jsem dlouholetým propagátorem rostlinné stravy a zakladatelem portálu Vegmania.cz, který právě čtete. Lektorování se věnuju řadu let a mými kurzy prošlo více než 2000 účastníků. Moc mě baví předávat dál své zkušenosti a potkávat nové inspirativní tváře.

Kontakt: Pošlete mi prosím na e-mail info@vegmania.cz základní představu a své telefonní číslo a já vám zavolám a domluvíme se na podrobnostech.