Konopné semínko

Konopná semínka jsou ke koupi loupaná i neloupaná. Neloupaná semínka využijete především na přípravu konopného mléka. Loupaná konopná semínka se hodí do kaší nebo cereálií, ale také do salátů.

Pořiďte si konopné semínko v eshopu.

olivový olej

Kam pro zdravé tuky? Ochutnejte za studena lisované oleje

29. 08. 2022   napsal/a: Lenka Halvová | rubrika: V kuchyni Výživa

Možná už jste slyšeli o doslova zázračných účincích rostlinných olejů lisovaných za studena. Na rozdíl od těch běžný rafinovaných si zachovávají velké množství cenných látek. Kromě nasycených a nenasycených mastných kyselin obsahují široké spektrum vitaminů a minerálů. Víte ale, že je jich nespočetně velké množství druhů a každý nám prospívá jinak?

Léčebné konopí

Léčebné konopí

08. 12. 2021   napsal/a: partnerský článek | rubrika: Potraviny

Skutečnost, že konopí není jen taková obyčejná rostlina, je již široce známá. Jeho síla se používá v mnoha oblastech. V aktuálním článku máte možnost si přečíst ještě více o léčebném konopí – … více

Konopné semínko

Konopné semínko

01. 09. 2015   napsal/a: Pavel Ovesný | rubrika: Potraviny

Konopné semínko obsahuje zhruba 34% bílkovin, 44% tuků a 12% sacharidů. Konopný protein je složený ze všech 20 aminokyselin včetně osmi esenciálních, pro tělo životně důležitých. Je také výborným zdrojem omega 3 mastných kyselin (navíc ve správném poměru k omega 6 mastným kyselinám – u konopí je tento poměr 1:3). Z minerálních látek oplývá množstvím vápníku a železa, fosforu, hořčíku, zinku, mědi a manganu.

Konopné mléko

Konopné mléko

25. 12. 2012   napsal/a: Pavel Ovesný | druh jídla: Nápoje

Neloupaná konopná semínka mají tvrdou slupku, která snižuje možnosti využití. Jedno se ale přímo nabízí – semínka namočit, rozmixovat a přecedit a získat tak konopné mléko. Menší hrnek neloupaných konopných semínek zalijeme … více

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?