Zeleninový salát s uzeným tempehem

Publikováno: 20. 10. 2013   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Saláty
Zeleninový salát s uzeným tempehem
Ingredience:

2 červené papriky
2 žluté papriky
5 malých rajčat
balíček oliv
uzený tempeh (1 kostka)
olivový olej
bazalka
citrón
celý pepř

Postup:

Hutný a chutný salát vhodný díky nízkému zastoupení sacharidů a dostatku bílkovin a zdravého tuku jako večeře i pro ty, kteří během dne vydají spoustu energie. Rajčata a papriky očistíme a nakrájíme na menší kostky, olivy přepůlíme, uzený tempeh také pokrájíme na kostky. Smícháme v misce dohromady, zakapeme šťávou z citrónu, omastíme panenským olivovým olejem a přidáme nadrobno natrhanou bazalku. Příznivci pikantnějších chutí můžou salát přikořenit čerstvě namletým pepřem.

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?