Smažené rýžové kuličky

Publikováno: 02. 04. 2018   Autor/ka: Michaela Pavlíková
Druh jídla: Hlavní chody
Smažené rýžové kuličky
Postup:

Zbyla vám doma rýže? Co s ní? Zkuste tyto rychlé rýžové kuličky. Já do zbytku rýže přimíchala bílé i černé sezamové semínka (pro zvýšení bílkovin a zdravých tuků) a na dochucení uzenou papriku a sojovou omáčku tamari. Než se pustíte do tvarování kuliček, pořádně si namočte ruce, rýže je jinak velmi lepkavá. Připravené kuličky pak smažte ve vyšší vrstvě oleje a po vylovení nechte přebytečný olej okapat do ubrousku.

K nim jsem připravila dip z rýžového octa mirin, citronové šťávy, horčice a vody a salát z listové zeleniny, ochucené ume octem.

Tagy:
Rýže
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?