Rychlá curry omáčka se seitanem

Publikováno: 18. 04. 2021   Autor/ka: Pavel Ovesný
Kuchyně: Thajská kuchyně
Druh jídla: Hlavní chody
Rychlá curry omáčka se seitanem
Ingredience:

200g seitan
2 lžíce červená curry pasty
400 ml plechovka kokosového mléka
100g bambusové výhonky
kokosový olej
limetka
koriandr

Postup:

Předem připravený seitan (cca 200 gramů) nakrájíme na kostičky, orestujeme jej na kokosovém oleji. Přidáme polévkovou lžíci červené curry pasty (v Česku je rozšířená např. značka Thai Pride), zhruba minutu promícháme se seitanem, až se začne šířit její vůně, zasypeme nakrájenými bambusovými výhonky a zalijeme plechovkou kokosového mléka. Krátce povaříme, okyselíme limetkovou šťávou a případně dochutíme podle osobních preferencí. Podáváme s jasmínovou rýží.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
25 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?