Rozmarýnové brambory

Publikováno: 09. 12. 2012   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Přílohy
Rozmarýnové brambory
Ingredience:

500 g brambor
3 stroužky česneku
rozmarýn (čerstvý nebo sušený)
šťáva z poloviny citrónu

Postup:

Rozmarýnové brambory jsou lahůdka, kterou lze využít jako chutnou přílohu i povýšit na hlavní jídlo. Oloupané menší brambory nakrájíme podélně na čtvrtky a naklademe na olejem vymazaný plech. Pořádně osolíme, posypeme rozmarýnem (nešetříme), rozetřeným nebo na jemno nastrouhaným česnekem a zakapeme citrónovou šťávou. Kyselá chuť citrónu si jde s rozmarýnem náramně do noty a je to opravdu “pikoška”. Jako příloha rozpis pokryje dvě porce, jako hlavní jídlo si s ní poradí jeden mlsný jedlík.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
40 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?