Houbové jáhloto

Publikováno: 09. 02. 2013   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Hlavní chody
Houbové jáhloto
Ingredience:

200g jáhel
velká cibule
houby (lesní, hlíva, ale využít se dají i chuťové méně výrazné žampióny)
cuketa

Postup:

Jáhly několikrát spaříme horkou vodou, aby se zbavily hořkosti a vaříme do poloměkka. Drobně nakrájenou cibulku zpěníme v hluboké pánvi na oleji, přidáme na kostky nakrájenou cuketu, krátce orestujeme. Zasypeme na menší plátky nakrájenými houbami a necháme vydusit většinu vody. Jáhly zcedíme, přidáme k houbám a krátce dusíme společně, aby se chutě obojího spojily. Na talíři podáváme s okurkem nebo zeleninovou oblohou, můžeme posypat veganským sýrem nebo tofu.

Počet porcí:
2
Doba přípravy:
30 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?