Těstovinový salát s robi

Publikováno: 12. 01. 2013   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Hlavní chody
těstovinový veganský salát
Ingredience:

200g těstovin
2 robi oválky
půl cukety
kukuřice
paprika
rajče
rukola
kvalitní olej

Postup:

Těstoviny (penne, kolínka, vrtule) uvaříme v osolené vodě. Zcedíme je a přidáme na pánev, kde jsme předtím orestovali robi (je vhodné ho pokrájet na kostky a chvíli namarinovat v sójové omáčce), cuketu a případně i trochu mražené nebo sterilované kukuřice. Promícháme, vypneme oheň a necháme chladnout.

Mezitím nakrájíme na malé kostky papriku, rajče, natrháme rukolu. Až těstoviny vychladnou zhruba na teplotu těla (aby se nepoškodily enzymy z čerstvé zeleniny), smícháme všechno dohromady, pokud máme, přidáme i nějaké naklíčené semínka, luštěnina a podobně. Zakapeme dobrým olejem (olivový, já jsem v tomhle případě použil oříškově chutnající omega-3 olej značky Alnatura. Tento postup a ingredience berte jako inspiraci, různých variant se dá vymyslet téměr kam jen fantazie sahá.

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?