Těstovinový salát s robi

Publikováno: 12. 01. 2013   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Hlavní chody
těstovinový veganský salát
Ingredience:

200g těstovin
2 robi oválky
půl cukety
kukuřice
paprika
rajče
rukola
kvalitní olej

Postup:

Těstoviny (penne, kolínka, vrtule) uvaříme v osolené vodě. Zcedíme je a přidáme na pánev, kde jsme předtím orestovali robi (je vhodné ho pokrájet na kostky a chvíli namarinovat v sójové omáčce), cuketu a případně i trochu mražené nebo sterilované kukuřice. Promícháme, vypneme oheň a necháme chladnout.

Mezitím nakrájíme na malé kostky papriku, rajče, natrháme rukolu. Až těstoviny vychladnou zhruba na teplotu těla (aby se nepoškodily enzymy z čerstvé zeleniny), smícháme všechno dohromady, pokud máme, přidáme i nějaké naklíčené semínka, luštěnina a podobně. Zakapeme dobrým olejem (olivový, já jsem v tomhle případě použil oříškově chutnající omega-3 olej značky Alnatura. Tento postup a ingredience berte jako inspiraci, různých variant se dá vymyslet téměr kam jen fantazie sahá.

poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?