Raw cuketové špagety s rajčatovou omáčkou

Publikováno: 15. 07. 2023   Autor/ka: Pavel Ovesný
Kuchyně: Zeleninová jídla
Druh jídla: Hlavní chody
Raw cuketové špagety s rajčatovou omáčkou
Ingredience:

2 středně velké cukety
5-6 namočených sušených rajčat
2 větší čerstvá rajčata
3 stroužky česneku
bazalka
olivový olej
namočené kešu oříšky

Postup:

Cuketové špagety s rajčatovou omáčkou jsou spíše salátem než regulérním jídlem. Ale v parných dnech lidské tělo nemá potřebu tolik jíst a pokud navíc do omáčky přidáte nasekané namočené vlašáky a hrst klíčků, směle vás zasytí.

Nejlepší na cuketové špagety je přístroj zvaný spiralizér. Pokud ho nemáte, dá se alternativně cuketa zešikma postrouhat na hrubém struhadle, ale cuketa bude takto pouštět více vody. Cukety na špagety vybíráme ještě mladé, s tenkou slupkou a bez měkkého středu se semeny. Pro lepší chuť je můžete na dvě hodiny nechat marinovat s olejem, solí a bylinkami.

Sušená rajčata, pokud nejsou naložená v oleji, necháme namočit a změknout. Poté je dohromady rozmixujeme s čerstvými rajčaty, česnekem, čerstvou bazalkou a trochou kešu oříšků.

Pro zlepšení chuti a zvýšení výživnosti se je hodí posypat “sezamezán”, kdy se smíchají v poměru 2:1 pomletá sezamová semínka s lahůdkovým droždím a špetkou soli.

Počet porcí:
1 porce
Doba přípravy:
20 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?