Raw cuketové špagety s rajčatovou omáčkou

Publikováno: 24. 07. 2021   Autor/ka: Pavel Ovesný
Kuchyně: Zeleninová jídla
Druh jídla: Hlavní chody
Raw cuketové špagety s rajčatovou omáčkou
Ingredience:

2 středně velké cukety
5-6 namočených sušených rajčat
2 větší čerstvá rajčata
3 stroužky česneku
bazalka
olivový olej
namočené kešu oříšky

Postup:

Nejlepší na cuketové špagety je spiralizér, pokud ho nemáte, dá se alternativně cuketa zešikma postrouhat na hrubém struhadle. Cukety si vybíráme ještě mladé, s tenkou slupkou a bez měkkého středu se semeny.
Sušená rajčata, pokud nejsou naložená v oleji, necháme namočit a změknout. Poté je dohromady rozmixujeme s čerstvými rajčaty, česnekem, čerstvou bazalkou a trochou kešu oříšků.
Pro zlepšení chuti se hodí “sezamezán”, kdy se smíchají v poměru 1:1 pomletá sezamová semínka s lahůdkovým droždím a špetkou soli.

Počet porcí:
1 porce
Doba přípravy:
20 minut
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?