Lilkový tatarák

Publikováno: 04. 02. 2022   Autor/ka: Natálie Hrubá
Druh jídla: Pomazánky
Lilkový tatarák
Ingredience:

1 větší lilek
4 stroužky česneku
1 cibule
2 měkká rajčata
1 menší paprika
olivový olej
3 lžíce rajčatové passaty
sůl, pepř, sladká paprika mletá

Postup:

Možná jste zaznamenali, že čím dál více restaurací nabízí rostlinné alternativy k běžným oblíbeným jídlům z živočišných produktů. Jedním z nich je například lilkový tatarák, který se ve světové gastronomii těší velké oblibě a pomalu se stává populárním předkrmem v restauracích. Není se čemu divit, tahle dobrota si svou slávu zaslouží. Dobrou zprávou je, že si lilkový tataráček můžete připravit snadno i doma. Jak na to?

Lilek nakrájíme na kolečka a necháme vypotit. Potom jej spolu s rajčaty, paprikou, cibulí nakrájíme na drobné kostičky. Ve vyšší pánvi necháme rozpálit olej, na kterém orestujeme cibulku do zesklovatění. Poté přidáme zbytek nakrájené zeleniny a za občasného míchání necháme zeleninu změknout. Poté snížíme teplotu a vmícháme passatu, prolisovaný česnek a koření. Na mírném ohni zlehka promícháváme, dokud se suroviny nepromísí. Chuť lahodného baklažánového tataráčku nejlépe vynikne na topinkách.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
25 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?