Římský hruškový brčál

Publikováno: 03. 12. 2014   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Snídaně
Římský hruškový brčál
Ingredience:

3 velké hrušky
římský salát
kávová lžička spiruliny
sklenice vody

Postup:

V zimě je o dobrou listovou zeleninu nouze, jeden z chutnější a dostupnější salátů je ten římský. Obsah minerálů a vitaminů v něm v tomto ročním období příliš velký nebude, proto jejich množství zvýšíme některou ze zelených potravin, jako je chlorella, spirulina nebo mladý ječmen. Je také třeba přidat špetku zahřívacího koření, jako je skořice nebo zázvor. Hruškové smoothie není díky hrubější slupce příliš hladké a jemné, na druhou stranu je třeba ocenit, že jde o lokální druh ovoce, které nemusí cestovat přes půl světa.

Počet porcí:
1 porce
Doba přípravy:
5 minut
Tagy:
hruška
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?