Pečená zelenina s jáhly

Publikováno: 22. 03. 2018   Autor/ka: Michaela Pavlíková
Druh jídla: Hlavní chody
Pečený zelenina s jáhly
Ingredience:

mrkev
petržel
dýně hokaido
batáty
dochucení: olej, sůl, drcený kmín

Postup:

Ne každá zelenina je vhodná pro pečení – hlavním kritériem je škrobnatost. Já jsem si vybrala mrkev, petržel, dýni hokaido a sladké brambory – batáty. Nakrájela jsem je na hranolky a na několik hodin naložila do oleje se solí a drceným kmínem. Poté jsem je pekla na plechu na pečícím papíru v troubě při 180-200 °C zhruba 40 minut, cca 3x jsem je obrátila vařečkou. Zelenina je dobrá sama o sobě, ale aby skutečně zasytila, připravila jsem si k ní ještě nadýchané jáhly. Na dochucení jsem použila gomasio.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
1 hodina
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?