Celerovo mrkvová pomazánka

Publikováno: 08. 04. 2014   Autor/ka: Kosmetika hrou
Druh jídla: Pomazánky
Celerovo mrkvová pomazánka
Ingredience:

hrníček nastrouhané mrkve a celeru (já dávám zbytek z odšťavňování)
3 lžíce sojanézy nebo tofu a olej
citrón
sůl a pepř

Postup:

Jak rychle vykouzlit celerovo – mrkvovou pomazánku? Jednou z možností je využít drť, která vám zbude po odšťavňování. Je třeba si ale přiznat, že většina živin se extrahuje do šťávy. Ani to není důvod ji vyhazovat, v lepším případě na kompost, v horším do směsného odpadu. Zvýšit nutriční bohatost drti můžete tím, že přistrouháte i menší díl neodšťavněné zeleniny. Pak stačí přidat sojanézu, ochutit a rychlá pomazánka je na světě.

Pokud doma sojanézu nemáte, rozmixujte tofu natural s olejem, přisolíme. Opepřete a přidejte šťávu z půlky citronu. Pak stačí přimíchat nastrouhanou zeleninu. Bon apetit! V lednici vydrží pomazánka zhruba dva dny.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
5 minut
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?