Česneková pomazánka

Publikováno: 27. 03. 2021   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Pomazánky
Česneková pomazánka
Ingredience:

varianta z tofu
1 balíček natural tofu
4 větší stroužky česneku
2 lžíce tahini pasty
1 lžička lahůdkového droždí
1/2 lžičky cibulového prášku
sůl

ořechová varianta
60g kešu
4 větší stroužky česneku
1 lžička lahůdkového droždí
1/2 lžičky cibulového prášku
sůl

Postup:

Jak připravíte máslové a tvarohové pomazánky v čistě rostlinném podání? Základními surovinami jsou oříšky (nejvhodnější jsou tofu nebo mandle), oříšková a semínková másla, tofu a případně jejich kombinace. Oříškové varianty jsou tučnější a chutnější, ale budete si muset sáhnout hlouběji do kapsy. Pojďme si ukázat příklad na česnekové pomazánce.

Tofu zbavíme přebytečné vody a nastrouháme na jemném struhadle. Česnek oloupeme a nastrouháme nebo protlačíme společně k tofu. Přidáme dvě lžičky tekutější část z tahini pasty (vhodná je nepražená). Ochutíme solí, lahůdkovým droždím, volitelně i cibulovým práškem.

Ořechy kešu namočíme přes noc do studené vody. Ráno ji vylejeme a kešu nejdříve rozmixujeme s menším množstvím vody (aby směs byla co nejhustší). Přidáme nasekaný česnek, sůl a lahůdkové droždí a ještě chvíli společně mixujeme.

Česnekovou pomazánku podáváme na čerstvém pečivu, se snítkou pažitky nebo petrželky. Výborně se k ní hodí také čerstvé klíčky.

Počet porcí:
3 porce
Doba přípravy:
10 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?