Buchty

Publikováno: 26. 07. 2015   Autor/ka: vegi
Druh jídla: Dezerty & cukroví
veganské buchty
Ingredience:

100 g žitné mouky
50 g celozrnné pšeničné mouky
250 g polohrubé mouky
2 lžíce Vajahitu
½ kostky droždí
50 g hnědého cukru
špetka soli
130 ml rýžového nápoje
30 g margarínu
moučkový cukr na posypání

Postup:

Necháme vzejít kvásek z trochy vlažného rýžového nápoje, droždí, cukru a mouky. Poté uhněteme těsto, necháme v teple kynout, během kynutí jednou přemísíme. Z vykynulého těsta tvoříme buchty plněné povidly, které skládáme těsně vedle sebe na plech nebo pekáč vyložený pečicím papírem. Po upečení potřeme ještě teplé margarínem nebo olejem a posypeme moučkovým cukrem nebo Glukopurem.

Tagy:

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?