Amarantová kaše s goji a chia semínky

recept přidal/a: Pavel Ovesný
Amarantová kaše s goji a chia semínky
Ingredience: 

1 hrnek amarantu
3- 4 hrnky vody
1/4 hrnku rozinek

na posypání a obložení
chia semínka
goji
banány
strouhaný kokos

Postup: 

Amarant skvělým zdrojem železa, obsahuje také vápník, hořčík, fosfor, mangan a měď, vitaminy skupiny B a vitamin E, omega 3 mastné kyseliny a také 15 - 18% bílkovin s kompletním spektrem esenciálních aminokyselin. Není to dost dobrý důvod jej zařadit do jídelníčku? Při vaření ovšem dělá šlem, který se příliš nehodí do rizot a ani jako příloha není zrovna oslnivý. Kde má ale navrch, jsou právě kaše.

Podle toho, jak chceme kaši hustou, zalijeme hrnek amarantu 3-4 hrnky vody, přisypeme rozinky a ideálně necháme přes noc namočené. Vaříme zhruba 20 minut a hlavně ke konci je třeba kaši občas promíchnout. Servírujeme v miskách, které doplníme dalším ovocem a semínky - já jsem přidal na kolečka nakrájený banán, chia semínka, kustovnici čínskou aka goji a strouhaný kokos.

Počet porcí: 
2
Doba přípravy: 
25 minut
Chutnalo vám?: 
Tagy: 
Chcete proniknout do tajů rostlinné stravy? Neumíte správně dochucovat? Vaříte dokola stále ty stejné recepty? Přijďte ochutnat nové suroviny a chutě na kurzy veganského vaření.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?