Amarantová kaše s goji a chia semínky

recept přidal/a: Pavel Ovesný
Amarantová kaše s goji a chia semínky
Ingredience: 

1 hrnek amarantu
3- 4 hrnky vody
1/4 hrnku rozinek

na posypání a obložení
chia semínka
goji
banány
strouhaný kokos

Postup: 

Amarant skvělým zdrojem železa, obsahuje také vápník, hořčík, fosfor, mangan a měď, vitaminy skupiny B a vitamin E, omega 3 mastné kyseliny a také 15 - 18% bílkovin s kompletním spektrem esenciálních aminokyselin. Není to dost dobrý důvod jej zařadit do jídelníčku? Při vaření ovšem dělá šlem, který se příliš nehodí do rizot a ani jako příloha není zrovna oslnivý. Kde má ale navrch, jsou právě kaše.

Podle toho, jak chceme kaši hustou, zalijeme hrnek amarantu 3-4 hrnky vody, přisypeme rozinky a ideálně necháme přes noc namočené. Vaříme zhruba 20 minut a hlavně ke konci je třeba kaši občas promíchnout. Servírujeme v miskách, které doplníme dalším ovocem a semínky - já jsem přidal na kolečka nakrájený banán, chia semínka, kustovnici čínskou aka goji a strouhaný kokos.

Výživný amarant užijete do kaší, pilafů nebo jako pojivo do rostlinných burgerů. koupíte ho v eshopu Grizly.cz.

Počet porcí: 
2
Doba přípravy: 
25 minut
Chutnalo vám?: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy? V kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Živý online kurz můžete sledovat z pohodlí svého domova a přímo se ptát na mé zkušenosti z 13 let veganské praxe.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?