Jídelna zdravé výživy Slunečnice

Jídelna zdravé výživy Slunečnice
S. K. Neumanna 609/8, Ostrava
+420596116722
http://www.zdravajidelna.cz/

Po – Pa 10:00 – 16:00

Jídelna zdravé výživy Slunečnice vám vaří již třináct let a po celou dobu se drží své filosofie:
– připravovat jednoduchou a lahodnou stravu, která je zároveň jídlem i lékem, a posílením pro lidský organismus
– vařit s láskou a bioenergeticky ji předávat do jídla
– jednoduchou rostlinnou a částečně i živočišnou stravou neohrožovat živočišné druhy, zejména savce žijící na zemi
– pomocí kosmické energie REIKI harmonizovat potraviny a veškeré prostory jídelny Slunečnice včetně květin tak, aby si u nás zákazníci a zákaznice „dobíjeli baterky“
– být místem, kde lidé hledají a nalézají také duchovní pomoc.

Co vaříme:
V jídelně zdravé výživy vaříme převážně makrobiotickou přírodní stravu. Základem této stravy je konzumace celozrnných obilnin, luštěnin, zeleniny, semen rostlin a ovoce. Výhodou je obrovská variabilita ve výběru potravin, v metodách přípravy pokrmů a také přiměřeného množství jídla.
Vaříme také bezlepková jídla a pečeme bezlepkové moučníky.

Naší specialitou jsou hlavně makrobiotické obědy. Vaříme denně čtyři druhy, z toho jeden vždy s kuřecím masem nebo rybou. Kolem jedné hodiny většinou dovařujeme další obědy, abychom měli na odpolední prodej vždy čerstvé obědy.

Jako svačinovou stravu nabízíme zelňáky, špenátovce, pirohy (jedná se ozapečenou zeleninu v těstě) Denně vyrábíme také saláty – ovesný, těstovinový, cizrnový, zeleninové saláty nabízíme dle ročního období.

Velmi oblíbené jsou naše moučníky: v létě převážně svěží ovocné, po celý rok pak kokosový, ořechový, muesli nebo svěží kuličky. Na objednávku pečeme také makrobiotické dorty a jiné pochutiny.

Z nápojů je možné u nás koupit zásadotvorný čaj Bancha, žitnou kávu, BIO jablečný mošt, mrkvovou šťávu nebo neperlivou Magnesiu.

Jaké suroviny používáme:
Při vaření nepoužíváme žádné mléčné výrobky, vejce a cukr. Je-li nezbytné přídávat mléko při vaření do pokrmů, např. do omáček nebo palačinek, používáme mléko ovesné nebo sójové. Moučníky sladíme obilnými cukry jako např. ječný a rýžový slad, rýžový, kukuřičný, javorový sirup atd., případně sušeným ovocem.
Z živočišných produktů používáme pouze kuřecí prsní řízek a filety z ryb HOKI.

Při vaření dodržujeme několik důležitých zásad zdravé výživy:

– vaříme z živých, čerstvých a kvalitních potravin (pěstovaných většinou v BIO kvalitě, tzn. bez chemických hnojiv, konzervantů a jiných činidel)
– vaříme ty potraviny, které tělo potřebuje v probíhajícím ročním období
– vaříme ze surovin rostoucích kolem nás nebo rostoucích v mírném pásmu
– kombinujeme potraviny následujícím způsobem: celozrnná obilovina, bílkovina, zelenina
– při kombinaci potravin dodržujeme energetický náboj potravin tak, aby jídlo bylo vyvážené a harmonické.

Zboží patřící do prodejen zdravé výživy neprodáváme, výjimkou jsou sojová mléka, ovesné mléko, karobové tyčinky, čaj Bancha, a drobné sušenky.

Online kurz Rostlinný jídelníček Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy
V online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc