Pesto z dýňových semínek

Publikováno: 09. 08. 2017   Autor/ka: Michaela Pavlíková
Druh jídla: Ostatní
Pesto z dýňových semínek
Ingredience:

1 hrnek dýňových semínek
1/4 hrnek olivového oleje
stroužek česneku
1 lžička octa
2 lžičky shiro misa
hrstka čerstvých bazalkových listů

Postup:

Tento recept pochází z mé oblíbené kuchařské knihy Susan Marque, zaměřené na vyčištění kvasinek v těle. Pesto, které je výborné třeba na těstovinách, zvládnete za několik minut – stačí mít mixér. Vzala jsem 1 hrnek dýňových semínek a opekla je na mírnějším ohni na pánvi, dokud nezačaly pukat. V mixéru jsem je pak smíchala se 1/4 hrnkem olivového oleje, velkým stroužkem česneku, 1 lžičkou octa, 2 lžičkami shiro misa a hrstkou čerstvých bazalkových listů. Podle potřeby jsem přidávala vodu, aby se pesto dobře mixovalo. Silnější mixér dokáže vykouzlit skutečně hladkou směs.

poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?