Obchod U Zelené větévky

Přírodní kosmetika, Vegan potraviny, Raw dobroty
Žitná 1688/3, Praha 1, 110 00
604 694 722
obchoduzelenevetevky@email.cz
Otevírací doba: 

Po - Pa - 10-18

Obchod u Zelené větévky nabízí:
Raw a vegan výrobky, české čokolády (včetně RAW a veganských), snídaňové směsi, ručně vyráběná másla (mandlové, kešu, arašídové, kokosové), bio panenský kokosový olej, nerafinované cukry, domácí marmelády, sirupy, mouky, kaše, polévky, směsi na chleba, chia semínka, goji (včetně goji šťávy od Hymalio), konopná semínka, kešu, chlorellu, spirulínu, mladý ječmen, českou fair trade bio kávu, macu, guaranu, baobab, matchu, kakaové boby, a mnoho dalšího, co se nám líbí a co nám chutná :-)

O Zelené větévce, o výrobě, filosofii... :-)

V obchůdku nabízíme mimo jiné i námi vyráběnou přírodní kosmetiku, jejíž výrobou se zabýváme již několik let. Velice nás zajímá práce s bylinami, ke kterým máme od mala hodně blízko. Maminka má farmaceutické a homeopatické vzdělání, které nás také ovlivnilo. Spolupracujeme s odborným chemikem a vývojářem kosmetiky, přes kterého naše receptury prochází. Mezi naše výrobky patří mýdla, mýdlové šampony, pleťové balzámy a oleje, deodoranty, parfémy, balzámy na rty a bylinné hydroláty.

Mýdla a šampony vyrábíme metodou za studena. Tuto metodu jsme si moc oblíbili, přestože má dvě hlavní nevýhody. Mýdla musí zrát 5-6 týdnů a spotřeba esenciálních olejů je mnohonásobně vyšší, než při metodě za tepla. Tato skutečnost se pak odráží na jejich konečné ceně. Každopádně, každá metoda má svá plus i mínus a opravdu se nedá říci, která z nich je lepší. Každému výrobci i zákazníkovi vyhovuje něco jiného. Pokud máte zájem pouze vyzkoušet, máme dostupné už i vzorečky mýdel a šamponů.
_________________________________________________________________________________________________________
Podporujeme talentované živnostníky, kteří své produkty (stejně jako my) vyrábí s láskou.

Ocitli jste se tu poprvé? Vegmania je web věnovaný propagaci rostlinné stravy. Přečíst si tu můžete články, recepty, slovníček pojmů a surovin. Součástí je i katalog vegetariánských a veganských restaurací, bister i kaváren nebo obchůdků se zdravou výživou.
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc