Green smoothie z domácích luhů a hájů

Publikováno: 03. 12. 2014   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Nápoje
Green smoothie z domácích luhů a hájů
Ingredience:

5 velkých sladkých jablek
pár namočených sušených švestek
mladé kopřivy
svízel přítula

Postup:

Na jaře je ideální na “zelené” nechodit do obchodů, ale vyrazit do přírody. Pokud máte čistou louku a les nedaleko, nakoupíte v ní zadarmo, projdete se na čerstém vzduchu a ještě získáte plané rostliny, které jsou plné vitaminů a minerálů. V tomto případě jsem nasbíral mladé kopřivy a šibalskou popínavku svízel přítulu. Kromě nich potřebujeme několik jablek, nejlépe z vlastních zdrojů a pokud máme raději sladší smoothie, i pár namočených švestek (nebo křížal). Vše pomixujeme se skleničkou vody a vychutnáváme nejlépe ve světle slunečních paprsků.

Počet porcí:
1 porce
Doba přípravy:
5 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?