Záplava čerstvých vitaminů a živin i v zimě? Nakličte si semínka!

naklíčené mungo

Kupovat si naklíčená semínka za spoustu peněz někde v ledničce v supermarketu? Taky jsem tak začínal, dnes nad tím jen kroutím hlavou. Domácí nakličování je totiž docela jednoduché a ani k tomu nepotřebujete žádné speciální misky.

Proč ale nakličovat? Zvláště teď v zimě přiléhavá otázka. Současný svět potravin se sice tváří, že nezná roční období, ale třeba lednová rajčata ze španělského skleníku chutnají asi jako amarouny z legendárního seriálu Návštěvníci, utržená jsou už minimálně několik dnů a s obsahem vitaminů a stopových prvků to v nich bude naštíru. Co tedy udělat pro přísun čerstvých vitaminů a živin i v zimě? Pustit se do nakličování!

To znali už staří Číňané, na dalekých plavbách nakličovali semínka i Féničané, aby se vyhnuli problémům s kurdějemi. Nakličování zvyšuje v semínkách podíl vitaminů (karoten, některé z řady B, zvláště C), neutralizuje kyselinu fytovou, která zhoršuje vstřebávání minerálních látek. Dále přeměňuje složité sacharidy, obtížné pro trávení, na jednodušší cukry, bílkoviny se štěpí na jednotlivé aminokyseliny a během nakličování také dochází k vytváření enzymů. Důvodů, proč kličky a výhonky zařadit do stravy je tedy víc než dost. Ostatně Brendan Brazier ve svojí knize Vegan v kondici s nadsázkou píše, že v rostlinné říši jsou kličky tím, co je u savců mateřské mléko.

Co nakličovat?

Nakličovat se dá téměř každé zrnko či semínko - luštěniny, obiloviny i olejnatá zrníčka. Pro začátečníky doporučuju zelené fazolky mungo, ty klíčí jako o život a kratší kličky z nich můžete mít už za 48 hodin. Výbornou zkušenost mám také s klasickou hnědou čočkou - kupte si ji však určitě ve zdravé výživě v bio kvalitě. Podstatně horší zkušenost mám s většími luštěninami, jako je cizrna, sója, které mi přijdou obtížněji stravitelné. Ze zrna příjdou vhod oves, ječmen (především jejich bezpluché varianty), dnes opět populární pšenice špalda nebo také pohanka (tu je třeba poctivěji propláchout). Ze semínek pak slunečnicové (má větší sklony k plesnivění), sezamové nebo hořčičné. Komplikované je lněné, protože vytváří sliz, který se obtížně proplachuje.

Semínka a zrna je třeba nejprve namočit - u těch větších (mungo, cizrna, čočka a podobně) na 12 hodin, u menších (pohanka, quinoa, vojtěška) jenom na 3-5 hodin. Vodu je pak třeba slít a semínka pořádně propláchnout. Dále je možné vyzkoušet různé postupy:

Na mungo často využívám jenom dva talířky, na jednom nechávám propláchnutá, ale mírně vlhká semínka, druhým použiju k přikrytí - fazolky jsou tak stejně jako v zemi ve tmě a lépe se mezi talířky udrží správné mikroklima. Další návody doporučují využít klasické zavařovací sklenice:

1) buď uděláte hodně otvorů do šroubovacího víčka
2) nebo přes ně navléknete jemnou síťovinu a gumičkou upevníte okolo
3) nebo jako já použijete větší cedník, který pevně přitisknu k okrajům sklenice

V obou případech klíčíme při pokojové teplotě a nejlépe v temnu. A jak často proplachovat? Alespoň dvakrát denně. Klíčky by měly zůstat na povrchu mírně vlhké a nebojte se, neuschnou. Kdyby bylo vody příliš, začnou kvasit a plesnivět. Doba klíčení se liší, mungo můžete mít už za dva dny, pokud chcete delší výhonky, počkáte si třeba i týden. Jakmile jste spokojeni, klíčky propláchněte a uložte v uzavřené misce do ledničky, vydrží tam několik dní.

Dva tipy na anglicky mluvené videa. Na youtube najdete spousty pod klíčovými slovy jako sprout/sprouted/sprouting beans.

http://www.youtube.com/watch?v=F-1V4vtV8Yo
http://www.youtube.com/watch?v=0oHG0IIIObU

Co nejraději klíčíte vy? Pochlubte se s vašimi úspěchy s klíčením do komentářů.

suché fazolky mungo namočíme na 12 hodin
proplachujeme 2x až 3x denně. takhle to vypadá po zhruba 36 hodinách.
takhle vypadají třetí den (s minimální námahou a asi po 5x propláchnutích).
publikováno: 22.01.2013 12:05   napsal/a: Pavel Ovesný
Chcete proniknout do tajů rostlinné stravy? Neumíte správně dochucovat? Vaříte dokola stále ty stejné recepty? Přijďte ochutnat nové suroviny, chutě i lidi na kurz veganského vaření.
inzerce - econea - eshop pro každodenní hrdiny