Výživný salát

Publikováno: 18. 08. 2015   Autor/ka: vegi
Druh jídla: Saláty
Výživný salát
Ingredience:

200 g naklíčených semen (např. kupovaná směs čočky, munga a vojtěšky z Alberta)
1 avokádo
1 mrkev
400 g sladkých keříkových rajčat
1/2 citronu
mletý pepř
sůl

Postup:

Rajčata nakrájíme na měsíčky, mrkev nastrouháme na hrubo, obojí smícháme s naklíčenými semeny, osolíme a opepříme. Avokádo vydlabeme a dužinu rozmixujeme se šťávou z půlky citronu. Vzniklý dresink osolíme. Směs zeleniny a klíčků rozdělíme do misek (použít můžeme i slupku z avokáda jako na fotce) a poklademe avokádovým dresinkem. Dresink můžeme do salátu i rovnou vmíchat, ale nevypadá to pak tak esteticky. Je důležité směs zeleniny i dresink ochutnat a dostatečně osolit, aby nebyl mdlý. Je výborný, když se v něm kyselá a slaná chuť vyladí tak akorát.

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?