Rajčatové jednohubky s chia kaviárem

Publikováno: 16. 08. 2015   Autor/ka: vegi
Druh jídla: Saláty
Rajčatové jednohubky s chia kaviárem
Ingredience:

drobná keříková rajčata
chia semínka
černé olivy
sůl
česnek
bazalka
pepř

Postup:

Chia semínka namočíme do osolené vody v poměru 1:3 (např. na 2 lžíce semínek 6 lžic vody). Necháme 5 hodin bobtnat v ledničce. Když semínka nabobtnají a vytvoří s vodou rosolovitou hmotu, která připomíná kaviár, smícháme je s nadrobno nasekanými černými olivami, prolisovaným česnekem, mletým pepřem a bazalkou (může být čerstvá i sušená). “Kaviár” by měl být slaný a pikantní. Rajčátka rozpůlíme a poklademe je “kaviárem”.

Počet porcí:
2 porce

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?