Cuketové placky

recept přidal/a: Michaela Pavlíková
Cuketové placky
Postup: 

Jak na cukeťáky? Na hrubém struhadle jsem postrouhala dvě menší cukety, osolila je půl lžičkou soli, přidala koření (1/2 lžičky mletého koriandru, 1/2 lžičky mletého kmínu a jeden strouhaný česnek) a přidala bramborový škrob na zahuštění. Jeho množství je úměrné tomu, kolik vody pustí cuketa, aby se vytvořilo mírně tekuté těsto. Na pánvi zahřejte olej a smažte z obou stran do zlatohněda. Jako přílohu na jsem zvolila uvařený amarant s rukolou a růžičkovou kapustou.

Výživný amarant užijete do kaší, pilafů nebo jako pojivo do rostlinných burgerů. koupíte ho v eshopu Grizly.cz.

Chutnalo vám?: 
Tagy: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?