Veganské "kuře" na pórku

recept přidal/a: Pavel Ovesný
Veganské "kuře" na pórku
Ingredience: 

větší cibule
menší pórek
200g vegan "kuřecí" (stejnou službu udělá naložené robi)
mouka
sůl
sojová omáčka

Postup: 

Nadrobno pokrájenou cibuli osmažíme do zlatova, přidáme a orestujeme vegan "kuřecí" plátky (koupil jsem je na zkoušku ve vietnamské tržnici Sapa, chuťově upřimně žádný zázrak, jemně namarinované robi udělá určitě lepší službu). Promícháme s na kolečka nakrájeným pórkem, zaprášíme trochou mouky, mícháme, dokud se mouka trochu nezapraží a podlijeme horkou vodou. Osolíme a necháme pár minut dusit na středně hustou omáčku (případně znovu podlejeme). Dochutíme sojovou omáčkou, krémovější a smetanovější chuť dostaneme přidáním lahůdkového droždí. Podáváme s rýží.

Chutnalo vám?: 
Tagy: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy? V kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Živý online kurz můžete sledovat z pohodlí svého domova a přímo se ptát na mé zkušenosti z 13 let veganské praxe.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?