Těstovinový salát s majonézou

recept přidal/a: redakce
Ingredience: 

- 250g bezlepkových těstovin /půl sáčku
- 1/2 ledového salátu
- 2 hrsti salátu polníček
- 1 avokádo
- 1/2 salátové okurky
- malá rajčata, nejlépe kombinace barev
- čerstvá bazalka - 3 výhonky
- domácí majonéza/ sojolka nebo sojolka z obchodu - 1 kelímek
- pro dochucení sůl, případně pepř kdo má rád

Postup: 

Uvaříme dle návodu těstoviny, propláchneme, necháme okapat, zchladnout. Nakrájíme na kostky avokádo, okurku, dle velikosti na polovinu nebo čtvrtinu malá rajčátka, na malé kousky bazalku. Do mísy natrháme ledový salát přidáme polníček a všechny ostatní nakrájené suroviny. Následně dochutíme majonézou/sojolkou a doladíme solí a pepřem. Salát necháme nejlépe vychladit v lednici, pokud k tomu není čas, nic se neděje, dá se jíst okamžitě ihned po přípravě:)

Chutnalo vám?: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?