Seitanové plátky s květákovou kaší

recept přidal/a: Pavel Ovesný
Seitanové plátky s květákovou kaší
Ingredience: 

seitan
ingredience na marinádu (olej, sojová omáčka, pepř, česnek...)

menší květák
lahůdkové droždí
olej
sůl nebo zeleninový bujón

Postup: 

Pokud už nemáme přímo koupený seitan ochucený, vyrobíme si jej buď klasickým způsobem z mouky anebo využijeme polotovar v prášku, ke kterému přidáme vodu. Seitan pokrájený na plátky uvaříme zhruba hodinu v silnějším nálevu (zelenina, zeleninový bujón, koření, sojová omáčka). Plátky naložíme přes noc do marinády, kterou si upravíme podle chuti (olej, česnek, pepř, sojový omáčka, koření, můžeme využít i část nálevu). Poté je orestujeme na pánvi - na povrchu se udělá kůrčička, vevnitř jsou tyhle "rostlinné steaky" plné šťávy.

Květák omyjeme, rozebereme na menší růžičky a dáme uvařit v mírně osolené vodě do měkka. Vodu poté slijeme (případně necháme jen trochu na dně hrnce) a ponorným mixérem květák rozmašírujeme na hladkou kaši. Na ochucení přidáme dobrý olej (já jsem využil po oříškách chutnající omega-3 od Alnatury), špetku zeleninového bujónu nebo soli, po příznivce výraznějších chutí doporučuju také trochu lahůdkového droždí.

Počet porcí: 
2
Doba přípravy: 
25 minut
Chutnalo vám?: 
Tagy: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?