Pečená zelenina s jáhly

recept přidal/a: Michaela Pavlíková
Pečený zelenina s jáhly
Ingredience: 

mrkev
petržel
dýně hokaido
batáty
dochucení: olej, sůl, drcený kmín

Postup: 

Ne každá zelenina je vhodná pro pečení - hlavním kritériem je škrobnatost. Já jsem si vybrala mrkev, petržel, dýni hokaido a sladké brambory - batáty. Nakrájela jsem je na hranolky a na několik hodin naložila do oleje se solí a drceným kmínem. Poté jsem je pekla na plechu na pečícím papíru v troubě při 180-200 °C zhruba 40 minut, cca 3x jsem je obrátila vařečkou. Zelenina je dobrá sama o sobě, ale aby skutečně zasytila, připravila jsem si k ní ještě nadýchané jáhly. Na dochucení jsem použila gomasio.

Máte chuť na kaši, jáhelník nebo jáhloto? Kupte si jáhly v eshopu Grizly.cz.

Počet porcí: 
2 porce
Doba přípravy: 
1 hodina
Chutnalo vám?: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?