Kosmatice z cizrnové mouky

Recept přidal/a: Pavel Ovesný
Druh jídla: 
Kosmatice z cizrnové mouky
Ingredience: 

na 1 porci
3 větší bezové okvětí velikosti dlaně
100 g cizrnové mouky
120 ml vody
špetka černé soli Kala Namak

Postup: 

Klasická kosmatice, tedy obalované květy černého bezu, se smaží v těstíčku z mouky, vajec a mléka. Navíc ve vyšší vrstvě tuku. Jak ji udělat v čistě rostlinné verzi, výživově vyváženou a ideálně bez nadbytečného tuku?

Vyzkoušejte těstíčko s cizrnové mouky, které se špetkou černé soli vykouzlí omeletovou příchuť. Vody přidejte o cca 20% více, než je váha mouky (120 ml na 100 g cizrnové mouky). Vytvořte těstíčko, ve kterém květy pořádně namočte. Pánev jen lehce vymažte, jako na palačinky a květ na něj položte, až se vytvoří souvislá plocha podobná omeletě.

Až se začne lehce těsto lehce odlupovat, pomůžeme si lehkým nadzvednutím květu. Přemístíme na talíř, odstřihneme zbylé části a opečeme s další kapkou oleje z opačné strany. Výbornou přílohou jsou vařené brambory se sojanézou a zeleninovou oblohou.

Varianty: místo cizrnové mouky můžete použít Hrašku (verzi na obalování) nebo mouku z červené čočky. Luštěninové mouky zajistí dostatek bílkovin (20 - 25 g na 100 g mouky).

Počet porcí: 
1 porce
Doba přípravy: 
20 minut
Chutnalo vám?: 
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?