Green smoothie z domácích luhů a hájů

Publikováno: 03. 12. 2014   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Nápoje
Green smoothie z domácích luhů a hájů
Ingredience:

5 velkých sladkých jablek
pár namočených sušených švestek
mladé kopřivy
svízel přítula

Postup:

Na jaře je ideální na “zelené” nechodit do obchodů, ale vyrazit do přírody. Pokud máte čistou louku a les nedaleko, nakoupíte v ní zadarmo, projdete se na čerstém vzduchu a ještě získáte plané rostliny, které jsou plné vitaminů a minerálů. V tomto případě jsem nasbíral mladé kopřivy a šibalskou popínavku svízel přítulu. Kromě nich potřebujeme několik jablek, nejlépe z vlastních zdrojů a pokud máme raději sladší smoothie, i pár namočených švestek (nebo křížal). Vše pomixujeme se skleničkou vody a vychutnáváme nejlépe ve světle slunečních paprsků.

Počet porcí:
1 porce
Doba přípravy:
5 minut
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?