Fazolová pomazánka se sušenými rajčaty

Publikováno: 10. 01. 2022   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Pomazánky
Fazolová pomazánka se sušenými rajčaty
Ingredience:

hrnek (či plechovka) bílých fazolí
2 lžíce řepkového oleje
8 – 10 sušených rajčat
sůl, chilli na dochucení

Postup:

Zbyly vám uvařené bílé fazole a nevíte, co s nimi? Vyzkoušejte tuto jednoduchou, ale dobře chutnající pomazánku. Hrnek uvařených fazolí (ideálně i se lžící vody, v nichž se vařily, či nálevu z plechovky), na menší kousky pokrájená sušená rajčata a 2 lžíce řepkového oleje (můžete také použít olej z rajčat, pokud je maté naložené) vložíme do mixéru a mixujeme do hladka. Jelikož sušená rajčata bývají kvůli lepší konzervaci často nasolená, raději nesolíme předem, ale ochutnáme až po mixování a podle potřeby dochutíme. Příznivci pikantnějších chutí mohou přidat trochu práškového chilli koření. Podáváme s pečivem, případně na toastech či topinkách. Pomazánka vydrží v lednici zhruba 2 dny.

 

Mungo, adzuki, pinto, černé oko a další druhy fazolí koupíte online v eshopu Grizly.cz.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
5 minut + příprava fazolí
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

 

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?