Sezamové mléko

recept přidal/a: Pavel Ovesný
Sezamové mléko
Ingredience: 

50g sezamového semínka
0,5l vody

Postup: 

V mlýnku pomeleme šálek sezamových semínek, které zalijeme pěti šálky vody studené vody. Ideální je nechat semínka 2-3 hodiny ustát a nabobtnat, ale můžeme směs použít rovnou. Důkladně ji rozmixujeme na tekutinu bílé barvy. Do cereálií můžeme využít rovnou, pro využití jako nápoj přecedíme přes sítko. Osladit jej můžeme ještě před mixováním namočenými datlemi, pak ale příjdeme o výborné zásadotvorné vlastnosti sezamového mléka (sezam obsahuje mimo jiné velké množství vápníku).

Do kaší, müsli, na cukroví i gomasio... kupte si sezamové semínko v eshopu Grizly.

Chutnalo vám?: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy? V kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Živý online kurz můžete sledovat z pohodlí svého domova a přímo se ptát na mé zkušenosti z 13 let veganské praxe.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?