Konopné mléko

Publikováno: 25. 12. 2012   Autor/ka: Pavel Ovesný
Druh jídla: Nápoje
Konopné mléko
Ingredience:

100 g neloupaného konopného semínka
0,5 l čerstvé vody

Postup:

Neloupaná konopná semínka mají tvrdou slupku, která snižuje možnosti využití. Jedno se ale přímo nabízí – semínka namočit, rozmixovat a přecedit a získat tak konopné mléko.

Menší hrnek neloupaných konopných semínek zalijeme ve větší nádobě vodou a necháme přes noc nabobtnat. Poté vodu vylejeme a přidáme čerstvou v poměru 1:3 (semínka/voda) a rozmixujeme na jemné voňavé mléko. To ještě přecedíme přes sítko a podle chuti dosladíme – třeba javorovým sirupem. Konopné mléko obsahuje bílkoviny (včetně všech osmi esenciálních aminokyselin), celou řadu vitaminů a minerálů a takřka ideální poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

Použít můžeme také přímo loupané konopné semínko. Pak odpadá pracné cezení, protože narozdíl od jiných semínek nezůstává z loupaného konopného semínka žádná vláknitá hmota. Přesto doporučujeme alespoň rychlé preventivní přecezení, protože loupání není vždy dokonalé a občas se místo semínky najde i kus tvrdé slupky.

Počet porcí:
2 porce
Doba přípravy:
10 minut

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníčekV online kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování i samotnému sestavení jídelníčku. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?