Raw banánové palačinky s ovocnou zmrzlinou

Recept přidal/a: Pavel Ovesný
Druh jídla: 
Raw banánové palačinky
Postup: 

Banánová palačinka podle zásad živé stravy je jednoduchá, budete ale na ni potřebovat kvalitní sušičku s rovnými pláty. Zralé banány oloupeme a rozmixujeme do hladka. Na jednu palačinku jsou potřeba dva větší nebo tři menší banány. Můžete je případně nastavit i jablky. Na plát sušičky rozprostřeme nepřilnavou podložku (většinou je dostanete přímo k sušičce) a rozmixované banány na ně stěrkou rovnoměrně rozmažeme do tenké vrsty. V sušičce je sušíme (do max. 42°C) okolo 10 hodin. Pak jdou lehce sloupnout a překvapí vás svojí pružností.

Palačinky chutnají mnohem lépe, než na první pohled vypadají. Můžete je naplnit krémem (namočené a rozmixované kešu ořechy s něčím sladkým), pokapat některým z rostlinných sirupů či jinak ochutit. Já jsem k nim připravil zmrzlinu z dvou zmrazených banánů a půl hrnku zmrazeného lesního ovoce. Potřebovat budete opět silnější mixér, který zvládne rozsekat zmrzlé ovoce. Po mixování zrmzlinu ihned servírujeme, protože se rychle roztéká.

Počet porcí: 
1
Chutnalo vám?: 
Tagy: 
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?