Bramboro-seitanový guláš

recept přidal/a: Pavel Ovesný
Bramboro-seitanový guláš
Ingredience: 

seitan, cibule, brambory, sladká a pálivá paprika, bobkový list, nové koření, kmín, zeleninový bujón, hladká mouka, majoránka

Postup: 

Na jemno nakrájenou cibuli smažíme na rozpáleném oleji ve větším hrnci do zlatova. Mezitím si nakrájíme na menší kostky seitan (doma připravený a dochucený nebo koupený polotovar), orestujeme společně s cibulí. Jakmile začne cibule hnědnout, přidáme ještě na kostky nakrájené oloupané brambory (asi dvojnásobek množství seitanu, promícháme, stáhneme plamen, přidáme papriku, opět promíchneme a zaprášíme moukou (osobně ji dávám už v této fázi, chutná to lépe) a důkladně a svižně mícháme.

Po chvíli se začne mouka přichytávat ke dnu hrnce, to je správný okamžik zalít vše horkou vodou tak, aby sahala alespoň pár centimentů nad brambory. Řádně osolíme (velkou část natáhnou brambory), přidáme kmín, bobkový list, nové koření a průběžně testujeme a dochucujeme zeleninovým bujónem. Jakmile brambory změknou, podle konzistence dohustíme hladkou moukou rozmíchanou ve hrnku se studenou vodou anebo (pokud jste zaprášili důkladně už na začátku) přidejte lahůdkové droždí. To jednak váže vodu a guláši příjemně zjemní. Guláš podáváme s celozrným pečivem, na talíři jej ještě posypeme majoránkou.

Chutnalo vám?: 
Tagy: 
Chcete proniknout do tajů rostlinné stravy? Neumíte správně dochucovat? Vaříte dokola stále ty stejné recepty? Přijďte ochutnat nové suroviny a chutě na kurzy veganského vaření.
inzerce - econea - eshop pro každodenní hrdiny