Nudle soba s kari dýňovou omáčkou a tempehem

recept přidal/a: Michaela Pavlíková
Nudle soba s kari dýňovou omáčkou a tempehem
Ingredience: 

balíček nudlí soba
půl menší dýně hokkaidó
1 cibule
zelené fazolky
tempeh (pro zkušené i natural, pro začatečníky raději uzený / smažený)

Postup: 

Znáte nudle soba? Jedná se o pohankové "špagety", populární jsou hlavně v Japonsku. Velká škoda, že jsou tak drahé. Uvařte je podle návodu na obalu. Na omáčku budete potřebovat velkou cibuli a dýni hokkaidó - pro dvě osoby zhruba polovinu menší dýně. Orestujte v menším hrnci cibulku do sklovata a přidejte dýni pokrájenou na kostičky. Chvilku restujte společně, zasypejte lžičkou kari koření, několikrát promíchněte a zalijte vodou tak, aby byly kostky téměř zakryté a na mírné plameni vařte, dokud nezměkne. Poté omáčku rozmixujte do krémové jemnosti. Na pánvi orestujte hrst na malé kousky pokrájené zelené fazolky, rozdrobte na to tempeh a dochuťte sojovou omáčkou. Na talíř nejdříve přidejte nudle, na ně omáčku a nakonec fazolky s tempehem. Dobrou chuť.

Počet porcí: 
2
Doba přípravy: 
25 minut
Chutnalo vám?: 
Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?