Nepečený malinový dort

Recept přidal/a: Pavel Ovesný
Druh jídla: 
Nepečený malinový dort
Ingredience: 

400 g mandle
150 g datle
300 g malin nebo jahod
5 vypeckovaných datlí
100 g kokosového oleje

Postup: 

Nejprve vytvoříme pevný korpus: mandle (popřípadě se hodí kešu nebo vlašské ořechy) namočíme na několik hodin do vody. Tu potom sceníme a ořechy společně s vypeckovanými datlemi rozmixujeme na hutnou hmotu. "Těsto" poté vtlačíme do formy na dort, kterou zaplníme zhruba z poloviny a pořádně pomačkáme. Po vychlazení až překvapivě dobře ztuhne.

Na krém si nejdříve rozpustíme kokosový olej. Lépe delší dobu při nižší teplotě, aby se jen roztopil a příliš nezahřál. V mixéru pak rozmixujeme datle (slouží jako sladidlo) a maliny a poté přidáme rozpuštěný kokosový olej a ještě krátce společně rozmixujeme. Stěrkou krém přemístíme na korpus a opatrně rozetřeme. Necháme několik hodin ztuhnout v lednici. Poté dort ještě můžeme dozdobit čerstvým ovocem.

Loupané i neloupané mandle, mandlovou mouku i máslo pořídíte za fér cenu v eshopu Grizly.cz.

Počet porcí: 
4 porce
Chutnalo vám?: 
Tagy: 
poukaz na kurz vaření Sháníte ořechy a semínka, luštěniny nebo obiloviny? Na jednom místě je společně s těstovinami, rostlinnými oleji, ořechovými másly, sušeným ovocem a dalším pestrým výběrem zdravých potravin za férové ceny najdete v e-shopu Grizly.cz.
zjisti víc

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?