Odradil vás oil pulling? Dejte mu ještě jednu šanci s ústním olejem Hydrophil

Ústní olej BIO - Hydrophil

Oil pulling je součástí ústní hygieny už dlouhá staletí. Přestože o této metodě vím už dlouho, zdráhala jsem se ji vyzkoušet. Samotná představa převalování oleje v puse mi nebyla nikdy příjemná, a to zejména, jedná-li o doporučovaný kokosový, sezamový nebo dokonce olivový olej. Pak jsem si ale všimla Ústního oleje od značky Hydrophil, který je speciálně namíchaný z olejů zacílených na ústní hygienu a rozhodla se jej vyzkoušet!

Oil pulling – nedoceněný společností nebo přeceňovaný ayuverdou?

Ve volném překladu se oil pulling nazývá „převalování oleje v puse“. Jedná se o způsob péče o dutinu ústní, který není žádnou novinkou. Je praktikován po dlouhá staletí a sama ayuverda jej pokládá za jednu ze svých tradic v péči o tělo.

Hlavním principem převalování oleje v ústech je navázání škodlivých látek z dutiny ústní, které nezachytí kartáček ani ústní voda, na molekuly oleje a jejich následné odvedení z těla ven. Ústní olej značky Hydrophil slibuje při pravidelném používání také výživu a zklidnění podrážděných dásní.

Doporučená doba převalování oleje je 20 minut, respektive do momentu, kdy se z oleje stane bílá vodnatá tekutina. Pro začátek je vhodné začít na kratším čase tak, aby si tělo nevytvořilo k přítomnosti oleje v puse odpor. Postupně je pak vhodné dobu procesu čištění prodlužovat. Výrobce uvádí, že se kloktání má provádět ráno na lačno před čištěním zubů. Poté se můžou a nemusí zuby vyčistit klasicky za pomocí kartáčku.

Názorů, studií, slibovaných účinků i zkušeností jsem našla na internetu mnoho, avšak nikdy není nad vlastní zkušenost. Co tedy doopravdy tento olej nabízí a jaké účinky dokáže vykouzlit, jsem se rozhodla sama prozkoumat.

Koktejl olejů pro blaho dutiny ústní

Hlavním důvodem, proč mě tento Ústní olej Hydrophil nalákal, je jeho složení. Nejedná se pouze o jeden druh oleje, ale o speciálně vyvinutou směs, která svým složením cílí přímo na péči o jazyk, dásně a zuby.

Obsahuje antibakteriální sezamový olej, silně dezinfekční šalvějový olej, anýzový olej, který je známý pro své antibiotické účinky a dále také kardamomový olej, jenž do směsi přilil svou antimikrobiální a detoxikační superschopnost.

Nikoho jistě ve směsi nepřekvapí ani přítomnost hřebíčkového oleje, jelikož je hřebíček znám jako nejsilnější „zubař“ na poli bylinek a koření – je účinným bojovníkem proti zánětům a bolestem zubů, stejně jako proti virům. Netradiční třešinkou na dortu je pak nimbový olej, který působí proti paradontóze, oparům a aftům.

Zvládnu 20 minut? Výzva přijata!

Co vám budu povídat, z představy praktikování oil pullingu jsem měla velký respekt. Prvním příznivým faktorem, který trochu uklidnil mé smíšené pocity, však byla krásná vůně tohoto oleje. Jemné, bylinkové a neagresivní aroma dokázalo rozproudit mé odhodlání se do toho vrhnout.

Nachystala jsem si papírové kapesníky, do kterých se doporučuje olej po dokončení procedury vyplivnout a poté vyhodit do koše, jelikož umyvadlo tuto olejovitou kapalinu nevidí ve svých odtocích moc rádo. Zapnula jsem si na mobilu zajímavý rozhovor, abych se v koupelně během oil pullingu zabavila a odvedla myšlenky od nové a nezvyklé přítomnosti oleje v ústech jiným směrem a soustředila se na jiný podnět. Prozíravě jsem zapnula také stopky, abych věděla, jak dlouho dokážu olej v puse převalovat a pak už stačilo jen odměřit jeho jednu čajovou lžičku a začínáme!

Hydrophil olej složení

Tady nastalo druhé potěšující zjištění – směs rostlinných olejů vykouzlila velice příjemnou chuť, díky které padly mé počáteční obavy. Nepřehlédnutelná je taká jemná struktura, která doslova hladí každou buňku v puse a oil pulling se tak stává překvapivě komfortnějším, než jsem očekávala.

Na poprvé jsem olej převalovala v puse dvě minuty. Postupně jsem dokázala čas prodloužit, a to hlavně díky odvedení mysli jiným směrem těmi nejrůznějšími způsoby – velmi tedy doporučuji si během procesu oil pullingu pustit seriál, zajímavý rozhovor, provádět nenáročný úklid, jako například čištění umyvadla a zrcadel, či si připravovat snídani. Protože ač se to v prvních minutách nezdá, udržet jakoukoliv tekutinu v ústech po dobu několika minut není jen tak. Nejdelší čas, kterého jsem dosáhla, bylo devět minut.

Ranní rituál pro blaho těla

Bohužel musím přiznat, že na vlnu oil pullingu jsem se nedokázala dostatečně naladit. Jsou rána, kdy mi tato metoda nevadí a mám poté dobrý pocit z netradiční nadstandardní péče o své zoubky, jazyk i dásně. Nicméně je také spoustu dní, kdy se musím vyloženě přinutit, abych se vrhla do akce.

S dobrým pocitem však musím uznat, že oil pulling má mnoho kladných stránek a příznivých účinků a neskrytě obdivuju lidi, kteří se dokázali prooilpullingovat až k pravidelným dvaceti minutám. Rozhodně jsem však ráda, že jsem tuto metodu ranní hygieny na několik měsíců zařadila do svého života a poznala nový přírodní způsob péče o své tělo.

Pokud v sobě máte alespoň malou špetku zvědavosti, neváhejte Ústní olej Hydrophil také zkusit. Třeba se právě vám oil pulling zalíbí a dopřejete tak svým zubům netradiční péči, za kterou vám poděkují.

zjisti víc

Klady

  • příjemná chuť a vůně
  • komplexní péče o dutinu ústní
  • směs přírodních olejů v BIO kvalitě
Zápory

  • časově náročnější proces pro dosažení výsledků
  • je potřeba překonat počáteční diskomfort způsobu používání
Zaostřeno na Hydrophil
V samotném názvu Hydrophil se skrývá srdce myšlenky, která dala vzniknout celé firmě. Hydrofilní znamená „přitahující vodu“. A přesně voda a zájem o šetrné zacházení s ní, spojila před lety partičku tří mladých kluků z německého Hamburku, kteří začali vyrábět produkty, při jejichž recyklaci či zkompostování nedojde ke znečištění pitné nebo podzemní vody. S jejich poselstvím šířit povědomí o udržitelném užívání vody nezůstalo jenom u slov – 10 % firemního výdělku pravidelně odvádí spolku na ochranu vody Viva con Aqua de Sankt Pauli e.V.. Férovost k zákazníkům i životnímu prostředí deklarují i tím, že jejich výrobky jsou veganské a netestované na zvířatech.

koupit v eshopu

Tagy:
zuby
publikováno: 31. 10. 2020   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?