Tajemství krásy indických žen? Vyzkoušejte bylinnou kúru Radico

Radico - BIO bylinná kúra na vlasy

Bylinná kúra na vlasy z namletých usušených listů rostliny Brahmi se těší velké oblibě po celém světě. Používá se jako šampon či jako intenzivní kúra ve formě zábalu na vlasy. Díky jejím účinkům se o ní mluví jako o „tajemství krásy indických žen“. Je opravdu tak zázračná? Rozhodla jsem se to vyzkoušet na vlastní vlasy!

Radico pro vyživené vlasy
Značka Radico byla založena v roce 1992 v Indii a již od svého začátku vsadila na odkaz Ajuverdy a síly účinků přírody. V jejich produktech, mezi které patří barvy na vlasy, šampóny a různé vyživující směsi, najdete pouze přírodní složky a osvědčené druhy rostlin. Díky jejich zásadám jsou výrobky veganské a 100% BIO. Získaly řadu ocenění a certifikátů, např. EcoCert nebo India Organic – ten se uděluje pouze v případě výrobků se surovin pocházejících z indického ekologického zemědělství.

Elixír vlasové výživy

Síla přírody je nepopiratelná a velká kouzla dokáže také v kosmetice a péči o tělo. To dokazuje také Brahmi, jejíž účinky jsou celosvětově opěvovány. Opravdu ale stačí usušit listy nějaké vodní rostliny, rozemlít je a získat blahodárný prášek? Rozhodla jsem se to vyzkoušet. Vybrala jsem si BIO bylinnou kúru na vlasy od značky Radico, která v sobě ukrývá 100 g čistého prášku Brahmi.

Na výběr jsou dva způsoby použití – jako šampon: menší dávka i doba působení, nebo intenzivní zábal: větší množství prášku a delší doba působení. Já si zvolila použití způsobem šamponu a šla na věc!

radico-brahmi.jpg

Předsudky stranou!

Pokud se zajímáte o možnosti přírodní péče o tělo, možné jste zaznamenali dřívější trend mytí vlasů žitnou moukou. Tato metoda však byla provázena určitým nekomfortem z toho, že výsledná pasta z žitné mouky a vody se z vlasů obtížně vymývala, následně ucpávala odtoky, špatně se smývala z povrchu vany a mnohé recenze také mluvily o horším rozčesávání vlasů.

Píšu to proto, že je dosti pravděpodobné, že má nyní spoustu žen pocit, že tyto alternativy k šamponu: smíchat určitý prášek s vodou, vytvořit pastu a nanést na vlasy, s sebou nese značná úskalí. Toho se však nemusíte u Brahmi prášku vůbec obávat!

Snadné použití, příjemná struktura a…

Při otevření pytlíčku s práškem jsem ucítila vcelku očekávanou zemitou vůni usušené rozemleté rostliny – přirovnala bych ji aromatu zeleného ječmene. Méně očekávané pro mě bylo zjištění, že se tato vůně drží ve vlasech také druhý den po jejich umytí.

Pastu jsem vytvořila smícháním tří polévkových lžic s teplou vodou a následným důkladným promícháním vznikla tmavá směs. Tu jsem nanášela na mokré vlasy a nechala působit po dobu zhruba sedmi minut. Nicméně výrobce uvádí, že není nutné nechat tuto bylinnou kúru působit a může být smyta ihned po aplikaci.

Nanášení Brahmi pasty je komfortní, díky lehce našlehané konzistenci je směs příjemná jak na dotek, tak při zapracovávání do vlasů. Smývání je snadné a rychlé, v porovnání s obvyklými tekutými šampony nebylo potřeba při vymývaní vyvinout žádnou větší snahu.

Další skvělou zprávou je, že směs nezasychá. Takže těch pár kapek, kterými jsem si při aplikaci zašpinila kachličky, šlo dolů pouhým opláchnutím vodou.

radico-brahmi-prasek.jpg

…návykové výsledky

Dosavadní pozitiva mě sice mile překvapila, avšak na kladné závěry je stále zatím brzy, jelikož ta nejzásadnější otázka mohla být zodpovězena až po uschnutí vlasů.

Příjemným efektem této vlasové kúry je snadné rozčesávání vlasů. Tato radost je navíc ještě mnohonásobně umocněna zjištěním, že po uschnutí jsou vlasy hebké, lesklé, objemnější a viditelně vyživené. Tento účinek je nejvíce vidět na konečcích vlasů, které jsou znatelně oživené. A co víc – samy drží v nadýchaném tvaru i druhý den, a to bez použití dalších vlasových přípravků.

zjisti víc

Dát Brahmi šanci?

Rozhodně ano! Mé vlasy vyzkoušení Brahmi prášku nadšeně doporučují. Nespokojí se jen tak s ledajakým šamponem a s touto kúrou jsou více než spokojené. Já navíc oceňuji také snadné použití, namíchání pasty nezabere příliš času a získáte tím jednosložkový rostlinný přípravek na vlasy, jenž je navíc plně v souladu s životním prostředím i etickými zásadami, které firma Radico nastavila vysoko. A přesně takové produkty jsou pro nás i naši planetu to pravé.

Klady

  • jednosložkové rostlinné složení v BIO kvalitě
  • rychlé vytvoření požadované pasty
  • snadná aplikace do vlasů i následné vymývání
  • po použití jsou vlasy nadýchané, lesklé a viditelně vyživené
  • snadné rozčesávání
  • nezasychá – bezproblémové opláchnutí z povrchu koupelny
Zápory

  • nutnost připravit dopředu
  • zemité aroma se drží ve vlasech i druhý den

koupit v eshopu

publikováno: 12. 12. 2020   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?