laSaponaria – bezoplachový kondicionér s moringou a lněným semínkem

laSaponaria - bezoplachový kondicionér s moringou a lněným semínkem

Kondicionér se lněným semínkem? Nejsilnější kalibr s pohodlným používáním

Pokud se člověk začne zajímat o možnosti vlasové péče přírodní cestou, určitě objeví spoustu domácích receptů z běžných surovin, které jsou stvořené k přirozenému hýčkání vlasů. A právě jedním z nejznámějších tipů pro krásné vlasy, je užití lněného semínka. Italská značka laSaponaria tak svým bezoplachovým kondicionérem předešla nutnosti domácí výroby lněné vlasové masky či gelu, určené k ošetření a revitalizaci vlasů.

Zvolit kondicionér jako bezoplachový je vskutku skvělou volbou, jelikož tato forma užití má mezi ženami značnou oblibu. Například proto, že pokud přípravek není ihned opláchnutý vodou, blahodárné látky tak mohou přirozeně působit delší dobu. Druhým a neméně důležitým aspektem je možnost použití tohoto kondicionéru také na suché vlasy – tím po něm můžete sáhnout kdykoliv během dne.

Tento kondicionér obsahuje bambucké máslo, spolu výtažky ze lněného semínka a moringy a v neposlední řadě také šťávu z aloe vera. Díky těmto složkám jsou po jeho aplikaci vlasy obaleny ochrannou vrstvou, která dodá vlasům lesk, hebkost a usnadní jejich rozčesávání. Kondicionér je namíchán jako přírodní koktejl pro výživu vlasů po celé jejich délce.

Primárně je tento kondicionér určen pro vlnité či krepaté vlasy, avšak sám výrobce uvádí, že použit může být také na vlasy normální a suché. Zkrotí jejich neposednost a nepoddajnost, vlasy mají být také při pravidelném používání pružnější a lesklejší.

Zbývá dodat, že se samozřejmostí laSaponarii vlastní, se jedná o veganský výrobek netestovaný na zvířatech, který je dodáván v lahvičce z bioplastu a cukrové třtiny.

První dojem? Voňavý!

Hned první předností, která na vás z lahvičky doslova vyskočí, je opojná a jemně bylinková vůně. Přesně takto si představuji vůni života v souladu s přírodou. Velice příjemným zjištěním bylo, že vůně se ve vlasech drží vždy až do dalšího mytí.

Velmi oceňuji také přesně vychytanou konzistenci – kondicionér se dobře nanáší i zapracovává do vlasů, a to díky jeho lehké konzistenci. Z lahvičky se dá, na rozdíl od přípravků jiných značek, nadávkovat pouze přesně požadované množství. Správná hustota kondicionéru umožňuje jeho komfortní vmasírování do vlasů, aniž by stékal po dlaních.

Lasaponaria bezoplachovy kondicioner

A co na to moje vlasy?

Kondicionér používám jak po umytí do vlhkých vlasů, tak i ráno po probuzení do suchých. Funkci snadnějšího rozčesávání plní tento moringový zázrak dokonale! Během dlouhodobějšího užívání jsem také zaznamenala zlepšenou kvalitu vlasů – staly se lesklejší, hebčí a poddajnější. Pokud hledáte pomocníka, který zkrotí divoké kadeře, rozhodně máte důvod věřit slibovaným účinkům tohoto kondicionéru.

Bohužel jsem však zaznamenala i poněkud nepříznivý účinek – ve většině případů byly vlasy po použití zplihlé. Zkoušela jsem tuto nepříjemnost eliminovat vysledováním toho, jaké množství je to pravé, aby ke zplihnutí vlasů nedocházelo. Další možností bylo, zda se takto děje při aplikaci přípravku do vlhkých či suchých vlasů, případně zda pomůže kondicionér nanést pouze na konečky. Avšak bez výsledku, zdá se, že k této situaci dochází zcela nahodile. Uznávám ale, že v případech, kdy k této situaci nedošlo, vypadaly vlasy svěže, byly příjemné na dotek a dobře se s nimi pracovalo.

Závěrem bych ráda bezoplachový kondicionér s moringou a lněným semínkem doporučila všem dlouhovláskám s divokými a neposednými vlasy, kterým chtějí dodat kvalitní výživu a péči. Na deklarované účinky o zkrocení nepoddajných kadeří se můžete opravdu spolehnout. Tento kondicionér shledávám jako úspěšnou cestu spojení etické výroby s ohledem na planetu, aniž bychom musely ustoupit ze svých požadavků na kvalitní péči o naše vlasy.

zjisti víc

Klady

  • lehká konzistence = komfortní nanášení do vlasů
  • krásná vůně
  • zlepšení kvality vlasů
  • zkrotí nepoddajné vlasy
Zápory

  • nestálý efekt na vlasy – občas byly vlasy po něm zplihlé, občas svěží a příjemné na dotek
laSaponaria – italská kvalita s přidanou hodnotou
Pod značkou laSaponaria se skrývá malá italská manufaktura, zakládající si na bio kvalitě svých produktů. Těm dávají život ve spolupráci s místními farmáři. Jejich výrobky z prvotřídních lokálních surovin se mohou pochlubit certifikátem Fair trade . Etický přístup k životu i podnikání se projevuje i tak, že své výrobky laSaponaria z většiny obléknuli do kabátků z recyklovaných plastů. A své technologie udržitelnosti se snaží stále zlepšovat. Dobrý a poctivý záměr je tak přidanou hodnotou tohoto přírodního a voňavého zboží.

koupit v eshopu

publikováno: 19. 10. 2020   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?