Chlorella

Chlorella

Sladkovodní řasa Chlorella je hitem posledních let. Tato mikroskopická řasa se dokáže každých 24 hodin čtyřnásobně obnovit, jde tedy o nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi. Obsahuje závratných až 65% bílkovin, k tomu celou řadu vitaminů, minerálních látek, esenciální mastné kyseliny, karotenoidy včetně beta karotenu a velké množtví chlorofylu. Nutričně se jedná skutečně o superpotravinu.

Její jméno se mimo jiné skloňuje s jejími detoxikačními schopnostmi, podporuje vitalitu, energii a přirozenou obranyschopnost našeho organismu. Při přípravě chlorella prochází tzv. dezintegrací buněk, při které je narušují její buněčné stěny pro lepší využití jejích prospěšných látek. Užívá se buď jako prášek rozmixováním např. ve smoothie nebo se ve formě lisovaných tablet konzumuje přímo jako doplněk stravy (neobsahuje "rybí" pachuť jako většina mořských řas). Doporučená dávka je 2-4g, či 6-12 tablet 2x denně.

Tagy: 
Chcete proniknout do tajů rostlinné stravy? Neumíte správně dochucovat? Vaříte dokola stále ty stejné recepty? Přijďte ochutnat nové suroviny, chutě i lidi na kurz veganského vaření.

Ze stejné rubriky

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?