Grapefruit

Grapefruit

Grapefruit, zkráceně grep, patří do rodiny citrusových plodů. Jedná se o křížence jamajské odrůdy pomeranče a indonéského pomela, poprvé byl objeven na ostrově Barbados. Grapefruit obsahuje vysoké množství vitaminu C, B1 a K, samotný plod je napěchován blahodárně působícími přírodními flavonoidy. Plody grapefruitu podporují obranyschopnost, podle některých zdrojů také snižují hladinu cholesterolu v krvi a riziko rakoviny plic či žaludku. Pomáhají také při hubnutí a detoxikačních kúrách. Stejně jako další citrusové plody má ochlazující účinky na lidský organismus.

Z grapefruitových jadérek se získává extrakt, který má velmi všestranné využití. Má silně antibiotické účinky a dobře poslouží při zánětech, mykózách a kvasinkových onemocněních.

Pronikněte za 3 hodiny do tajů rostlinné stravy. V živém online kurzu Veganství pro zelenáče se s vámi podělím o důležitou teorii i praktické tipy a postupy, jak se stravovat pestře a chutně. Na zkušenosti z 12 let mé veganské praxe se můžete ptát přímo z pohodlí svého domova. Zjistěte víc

Ze stejné rubriky

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?