Rostlinné sýry na českém trhu - Tavenýr, Veganline a spol.

rostlinné sýry

Nedávno jsem četl článek o tom, že i v konvečních supermarketech jsou tu a tam k sehnání rostlinné sýry (nepodařilo se mi však zjistit konkrétní značku). Cílem jejich výrobců však patrně nebude snaha vyjít vstříc veganům a lidem s laktózovou intolerancí nebo alergií na mléčnou bílkovinu, ale spíše snaha ušetřit. Dnešní článek je naopak o těch značkách rostlinných sýrů, kterou jsou cíleně vyráběny pro tyto stravovací menšiny a jsou k sehnání na českém trhu. Pojďme si je představit:

Asi nejrozšířenějším rostlinným "sýrem" v Česku je Tavenýr slovenské značky Sojaprodukt (jeho distributorem by měl být Natural Jihlava). Jak už název výrobce prozrazuje, jenom dominantní složkou je sója, vedle ní pak kukuřičný škrob, rostlinný olej, voda, sůl a koření. Vyrábí se ve dvou příchutích - natural a uzený, konzistencí je měkčí, někde na půl cesty mezi "cihlou" a "taveňáky". Využít se dá ve studené kuchyni přímo, do zapékaných jídel i ke smažení v klasickém trojobalu. Mně osobně oba Tavenýry chutnají, využívám je spíše za studena s pečivem nebo jako základ pomazánky, nebo do salátů, po nastrouhání se ale slepí (takže na posypání je lepší jej strouhat přímo na pizzu) a konzistence po zapečení není žádná sláva. Cena je příznivá, někde okolo 35 - 40 korun za 200g kostku.

Poměrně čerstvým nováčkem na trhu je domácí značka Veganline, za kterou stojí BIOOBCHOD.CZ. Rostlinné sýry Veganline neobsahují ani sóju, ale především ztužené rostlinné tuky (výrobce uvádí podíl nezdravých trans-mastných kyselin do 0,2%), zahušťující škroby, sůl a dochucovadla. Vyrábí v pěti příchutích: natural, uzený, mozzarella, s olivami a s bylinkami. Vyzkoušel jsem tusím kromě olivového už všechny a narozdíl od Tavenýru se z mojí zkušenosti osvědčily v teplé kuchyni, do těstovin nebo zapékaných jídel - rozpéká se velice dobře. Naopak za studena mi Veganline příliš nešmakuje. Za 200 gramové balení zaplatíte okolo 60 korun, dvojnásobný bloček 400 g pak za stovku.
http://www.veganline.cz

CheezlyMým favoritem jsou veganské sýry Cheezly s logem Redwood, jejich distributorem je firma Country Life. Ty jsou postavený na sójovém základu a rostlinných tucích, jsou bez laktózy, lepku, přídavných barviv či konzervantů. Podle dovozce jsou dostupné v těchto druzích: čedar, mozzarella, česnek s bylinkami, "šunkový" a nacho v mexickém stylu, ale pokud si dobře pamatuju, jednou jsem zkoušel také pepřový. Nejvíce mi zachutnal Cheezly Čedar, který je výborný jak za studena jen tak, nebo v pomazánce, tak do zapečených jídel nebo na pizzu. Rozpéká se opět velmi dobře. Nevýhodou je zatím horší dostupnost a také vyšší cena - okolo 80 Kč za 190g.

BIOOBCHOD.CZ do Česka dováží také značku Sheese, která má vůbec největší paletu příchutí (česneko-bylinkový, Mozzarela, Cheddar, Gouda...) a vyrábí jak v pevné formě na nastrouhaní, tak roztíratelné na pečivo. Opět je vhodný jak do studené, tak do teplé kuchyně, rozpéká se velmi dobře. Musím se ale přiznat, že Sheese jsem vyzkoušel dvakrát a příliš mi nezachutnal, tak jsem, i vzhledem k vysoké ceně (okolo stokoruny za 200g), další pokusy přijít mu na chuť vzdal.
http://www.buteisland.com

Violife oceňují v komentářích čeští vegani a veganky za jednu z nejchutnějších značek rostlinných "sýrů". Ta vyrábí velké množství různých příchutí ve většině myslitelných forem - v podobě klasického bloku, plátkových sýrů, natírací sýrů, strouhané do zapékaných jídel a také trojúhelníkový blok ve stylu parmezánu. Využijete jej tak na pizzu, do toastů, zapékaných či grilovaných pokrmů nebo těstovin, ale i zastudena do baget, salátů či sendvičů. Osobně jsem ochutnal verzi s houbovou příchutí a byl jsem spokojený. Cena se opět pohybuje okolo 70 - 80 Kč na 200g balení, dvojitý balíček lze pořídit v některých eshopech už od 110 Kč.
https://violifefoods.com

Na bázi rostlinného škrobu a rostlinného oleje jsou vyráběny také sýry značky Green Vie. Z čehož vyplývá, že se budou dobře rozpékat. K sehnání jsou např. verze gouda, čedar, mozzarella, s příchutí pizza nebo středomoří. Patří k těm levnějším, cena začíná na 65 Kč za 180 gramový balíček. Jejich čedar jsem osobně vyzkoušel a upřimně mě chuťově příliš nenadchnul.
http://www.greenviefoods.com

V některých eshopech (např. www.veganfoods.cz) je dále k mání strouhaný nebo plátkový sýr německé firmy Wilmersburger, další značkou, velmi drahou, je pak Tofutti (k dostání plátkový i roztíratelný).

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o veganství v České republice se situace mění a přibývají nové značky. Dejte mi o nich prosím vědět v komentářích. Stejně tak budu rád, když tam napíšete vaše zkušenosti a jak který z těchto veganských sýrů chutná právě vám, protože jsem se do článku snažil promítnout můj čistě subjektivní pohled.

A poslední věc na závěr: když jsem si pro článek dělal malý průzkum, kdo jakou značku používá, dostalo se mi odpovědi, že zrovna v tomhle a tamtom obchůdku tuhle, nebo vůbec žádnou z vyjmenovaných "sýrových" značek nemají. Asi nezbude nic jiného, než se majitele prodejny zeptat proč a zda o nich vůbec ví. I sami distributoři nové prodejce jistě uvítají.

Tavenýr
Cheezly
Veganline
Sheese
Wilmersburger
Tofutti
Green Vie
Violife
Jmenuju se Pavel Ovesný a veganství se věnuju od roku 2007. Kromě rozvíjení Vegmanie učím druhé základy vaření z rostlinných surovin. Jako Lesa pán radím podnikatelům na volné noze netradiční formou celodenní konzultace v přírodě a také vedu kurzy Punkové podnikání, Osobní značka a další. Více o mně.
inzerce - econea - eshop pro každodenní hrdiny
Chcete proniknout do tajů rostlinné stravy? Neumíte správně dochucovat? Vaříte dokola stále ty stejné recepty? Přijďte ochutnat nové suroviny, chutě i lidi na kurz veganského vaření.