Skořice

Skořice

Skořice pochází z Asie, její použití se vesměs zúžilo na kořenění sladkých jídel, přitom ale patří k přírodním lékům s blahodárnými účinky, což potvrzují mnohé výzkumy posledních let. Díky výrazným dezinfekčním a antibiotickým schopnostem se využívá proti nachlazení, kašli a chřipce, stejně jak dobré poslouží i při potížích zažívacího traktu, jako jsou průjmy, nadýmání nebo kolika.

Známé jsou její zahřívací účinky, skvěle tak poslouží především v zimních měsících. Skořice dále podporuje chuť k jídlu, snižuje krevní tlak, či zlepšuje trávení. Nové výzkumy ukazují její příznivý vliv při onemocněních cukrovkou 2. typu, kdy pomáhá zlepšit necitlivost tělních buněk na inzulín. Skořicí tedy rozhodně nešetřte, přidávejte ji do čajů a dalších nápojů, hodí se přidat také do smoothies, kaší, müsli a podobně.

Tagy: Skořice   Kategorie: Potraviny

 

Autor článku
Pavel OvesnýJmenuji se Pavel Ovesný a veganství se věnuju 17 let. Založil jsem web Vegmania.cz a natočil kurz Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst rostlinně pestře a zároveň chutně. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí vašeho domova. Zjistěte víc

Související články

Rejuvelac

Rejuvelac
Pavel Ovesný   31. 03. 2019   Potraviny
Rejuvelac je nápoj z prokvašeného naklíčeného obilí. Jeho chuť není nijak výrazná, ale může být vhodným startérem pro výrobu fermentovaného ořechového sýru nebo obilné kaše. Jak rejuvelac připravit?