G21

Česká firma G21 se specializuje na kuchyňské spotřebiče. Jejich hlavní doménou je trojice důležitých přístrojů do každé zdravé kuchyně – výkonné mixéry, šnekové odšťavňovače a také sušičky (nejen) na ovoce. Sám jejich pomocníky pravidelně využívám: mixér Perfect Smoothie mám už bezmála 5 let a využívám jej několikrát týdně. Vyzkoušel jsem také jejich sušičku G21 Harmony (dnes ji nahrazuje lehce inovovaný typ G21 Mistral), kterou jsem později nahradil menším typem G21 Breezer. Pojďme si představit hlavní koně stáje G21:

Mixéry

Jak si vybrat mixér? Pokud jste nenároční, můžete si vybrat sadu G21 Vitalstick Pro. Ta obsahuje ruční mixér s výkonem 800 W a tyčovými nástavci na běžné mixování a hladké pyré, metličkou na sníh a také přídavnou nádobu s “S” nožem. Hodí se na krémovou polévku, pomazánku nebo nasekání zeleniny. Ale pokud chcete mixovat rostlinná mléka, oříškové a semínkové mouky, báječně hladké pomazánky, zmrzlinu ze zmrazeného ovoce nebo domácí oříšková a semínková másla, jednoznačně doporučuji výkonný stolní mixér.

To vše zvládne mixér G21 Perfection, který navazuje na úspěšný model Perfect Smoothie, který je za slevněnou cenu stále v nabídce. Jeho výhodou je i možnost dokoupit druhou, menší nádobu, kterou oceníte především na pomazánky. Nároční uživatelé pak ocení řadu G21 Experience, která má navíc ještě odhlučňovací kryt pro tiché mixování a také možnost přednastavených i vlastních programů.

Sušičky (nejen) ovoce

Možná si, říkáte, že sušička na ovoce je poměrně zbytným pomocníkem. Běžně dostupné sušičky s plastovými pláty, které se nakládají na sebe, jsou určené především na sušené ovoce, zeleninu, houby nebo bylinky. Mezi ně patří i cenově dostupná a hojně prodávaná sušička ovoce G21 Paradiso.

Profesionálnější nástroje ale nabízí mnohem více muziky. Je to díky tomu, že ventilátor bývá umístěn svisle a tím dochází k rovnoměrnějšímu sušení. Navíc nabízí větší rozsah teplot (včetně 35°C a 40°C, podle konceptu raw stravy). A hlavní výhoda: pláty bývají vysouvací, takže můžete spodní část sušičky uvolnit a vyskládat do ní třeba skleničky s jogurtem. Při nejnižší teplotě můžete sušičku využít i jako inkubátor na tempeh. G21 navíc přišli s bytelnou nerezovou konstrukcí a praktickými a takřka nezničitelnými kovovými rošty.

Na ně můžete napnout i pečící papír a nasušit si lněné krekry, obilné placky nebo ořechové a semínkové burgery. Díky dokoupitelným silikonovým vložkám pak můžete sušit i tekuté směsi, například jablečné rolky nebo banánové palačinky. Sušičky G21 Breezer a G21 Mistral nabízí prakticky shodné funkce. Breezer má 6 plátů, je kompaktnější a své místo si najdete i v menší kuchyni. Mistral má větší půdorys a hned 10 plátů a ocení ji především ti, kteřé mají velkou zahrádku či ovocný sad a v domácnosti hodně hladových krků 🙂

Odšťavňovače

Je libo odšťavňovač? Možná vás překvapí, že i ony umí mnohem víc než jen šťávu. G21 Emotion je svislý šnekový odšťavňovač setřemi síty: 1) jemné sítko pro výrobu džusu s nízkým obsahem dužiny, 2) sítko s většími oky na hustý džus s větším obsahem dužiny a 3) nástavcem na výrobu domácí ovocné zmrzliny.

Odšťavňovač G21 Gracioso horizontal je pak multifunkční hrdina. Jeho keramický šnek totiž nezvládá jen šťávy z tvrdé zeleniny i měkkého ovoces s velkou výtěžností. Se speciálním nástavcem jej ale můžete využít jako praktický mlýnek, na snadnou výrobu oříškových másel (mixérům přece jen dávají zabrat) nebo opět na zmrzliny a sorbety ze zmrazeného ovoce. Odšťavňovač se navíc snadno sestavuje a opět demontuje a údržba a čištění je opravdu snadné.

Získejte 10% slevu s kódem VEGMANIA

Společnost G21 se kromě vysoké kvality svých přístrojů může pochlubit i skvělým servisem (vyzkoušel jsem ho osobně) a pokud si jejich spotřebiče koupíte přímo ve firemním e-shopu www.g21-vitality.cz, u některých přístrojů můžete získat i prodlouženou záruku na 2 + 2 roky. S kódem VEGMANIA získáte 10% slevu na celý jejich sortiment (zadejte ji v nákupním košíku do políčka pro slevový kód v rámci odeslání objednávky.