Bohyně noci doporučuje: dotkněte se hvězd s přírodní barvou na vlasy Ratri

přírodní barva Ratri - laSaponaria

Na poli přírodní péče o vlasy jsou rostlinné prášky oblíbenou a účinnou cestou, jak dosáhnout požadovaných výsledků a neslevit ze svých požadavků, aniž bychom zatěžovali životní prostředí a své tělo. Sušené směsi rostlin tak zdatně zastoupí funkci šamponů, kondicionérů i barev a dopřejí našim kadeřím laskavou péči podpořenou kvalitní výživou. Tomuto kouzlu jsem propadla už při vyzkoušení Brahmi šamponu a nyní si pojďme posvítit na přírodní barvu na vlasy v odstínu tmavý kaštan, od značky laSaponaria.

Vědomá laboratoř laSaponaria

Za příběhem firmy laSaponaria stojí mnoho lásky – k přírodě, ke kosmetice i láska jednoho mladého italského páru. Zakladatel Luigi si v dětství založil svou první laboratoř na výrobu mýdel. Když na studiích chemie potkal svou partnerku Lucii a rozhodli se obohatit svět přírodními kosmetickými produkty, byla to právě mýdla, která přišla na řadu do výroby jako první. Nyní již jejich značka nabízí pestrou škálu přírodní kosmetiky pro ženy i muže, přičemž u každého výrobku se můžete spolehnout na jeho kvalitu, čisté složení a etickou výrobu.

Jejich produkty vznikají řemeslnou ruční výrobou z lokálních surovin, jsou veganské, netestovány na zvířatech a uchovány v rozložitelných materiálech. laSaponaria si svým zásadovým působením vysloužila například certifikát Cosmetici Biologici, podkládající organické složení zboží.

Pečlivě vybrané složení v odstínu souznění s přírodou

Přírodní barva Ratri je blahodárným koktejlem bylinek zacílených přesně tak, aby vlasy nejen vyživily a posílily, ale také obarvily, v tomto případě na kaštanově hnědou. Barvení vlasů tak není nezdravé a zatěžující, ba právě naopak! Výrobce uvádí, že vlasy budou po aplikaci vyživené a vitální. A díky čemu se můžeme z těchto hýčkajících účinků těšit?

Hlavní přísadou je henna, která je bojovníkem proti vypadávání vlasů a jejich třepení. Další stěžejní ingrediencí je indigo prášek dodávající směsi vlastnost tmavě hnědého až temně modrého barvení. Kondicionérními účinky se může směs Ratri pyšnit díky přidanému pudru amla, jenž je oblíbencem v kruzích bezšamponových metod.

Dalšími složkami, které se podílí na výsledném koktejlu s propracovaně vyladěnými účinky, jsou prášky z listů aloe vera a eukalyptu, z kořene kurkumy a květu heřmánku. A to je už pořádně silný tým – takže teď je čas se podávat na to, co dokáže v praxi.

přírodní barva Ratri - laSaponaria

Namíchat, nanést, relaxovat, opláchnout

Vykouzlit z prášku požadovanou pastu, je otázka chvilky. Rostlinnou sypkou směs jsem smíchala s teplou vodou do požadované hustoty tak, aby byla aplikace komfortní. Výrobce uvádí, že konzistence by měla připomínat kečup.

Poté jsem vytvořenou pastu nanesla na čerstvě umyté vlasy – vše šlo hladce, s barvou se dobře pracuje, nezasychá a dobře se smývá ze všech povrchů. Po důkladném a rovnoměrném nanesení je potřeba vlasům zajistit teplo – zabalit je do potravinové folie či sáčku a tuto parádu korunovat turbanem z ručníku či šátku, aby mohla barva pracovat a vlásky v teple relaxovat, a to v časovém rozmezí 30 – 120 minut. Čím déle bude Ratri působit, tím bude výsledný efekt zbarvení sytější a výraznější.

Já si barvu z vlasů vymyla po hodině a opět šlo vše jedna báseň bez jakýchkoliv provozních komplikací. Začátečníky v používání vlasových rostlinných prášků by mohlo překvapit, že ve vlasech se po umytí i jejich uschnutí drží charakteristické aroma těchto sušených rostlin – sílu přírody jde zkrátka vnímat všemi smysly!

Také za pár dní při dalším mytí vlasů odtékala namodrale zbarvená voda, nicméně vlasy samy o sobě nezanechávaly na ničem barevnou stopu. Po tomto jednom mytí však odezněly barvící i aromatické doprovodné vlastnosti a vlasy byly ve svém normálním stavu.

Vlasy jako bohyně noci?

Tato barva na vlasy je pojmenována po Ratri, bohyni noci, a musím uznat, že její účinky jsou opravdu boží. S výsledným barevným efektem jsem velice spokojená, kaštanově hnědá má šmrnc a nenápadné odlesky zajímavosti, které ozdobí celkový dojem.

Potěšena jsem také vyživujícím účinkem – přesně jak výrobce slibuje, vlasy jsou po aplikaci posílené a viditelně vitální. Získaly větší objem a lehkost, která eliminuje jejich zplihnutí.

S celkovým výsledkem i způsobem použití jsem velmi spokojená a těší mě, že mohu svým vlasům dopřát barevnou jiskru obohacenou o cennou výživu, aniž bych zatěžovala přírodu. Ta nám sama tento rostlinný zázrak poskytla a nabízí tak přirozené řešení, aby se barvení kadeří obešlo bez výčitek k planetě.

Klady

  • snadná aplikace
  • čistě přírodní složení
  • vyživující efekt
  • spokojenost s výslednou barvou
Zápory

  • silné charakteristické aroma přetrvávající pár dní

koupit v eshopu

publikováno: 13. 03. 2021   napsal/a: Natálie Hrubá

Pronikněte za jeden večer do tajů rostlinné stravy

Online kurz Rostlinný jídelníček 🥗V kurzu Rostlinný jídelníček se s vámi podělím o nezbytnou teorii i praktické tipy a postupy, jak jíst pestře a chutně. Na zoubek koukneme luštěninám, ořechům, alternativám masa a mléka, dochucování. Nechybí ani příklady vzorových snídaní, obědů a večeří a ukázkových týdenních jídelníčků. Online kurz se 45 kapitolami a 2,5 hodinami videí můžete sledovat z pohodlí domova Zjistěte víc

 

Řešíte, jak si dobře vybrat kuchyňský přístroj? Získejte užitečné tipy i slevové kódy z našich článků.

 

E-mailový oběžník Vegmania

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty podle ročních období do vaší pošty? Věnujte mi e-mail a já vám 1 - 2x do měsíce napíšu. Nechcete kupovat zajíce v pytli? Pak se nejdříve podívejte se, jaké e-maily můžete očekávat.

Chcete dostávat užitečné tipy a triky z rostlinné kuchyně nebo tématické recepty do vaší pošty?